Zatímco za duben a květen v loňském roce zaznamenala společnost Sompo 2140 tun směsného komunálního odpadu, za letošní rok, tedy za první dva měsíce fungování nového systému, to je 1735 tun, což je o 405 tun méně.

Ve stejném srovnání naopak vzrostlo množství vytříděného bio odpadu, a to z nuly na 456 tun. Právě bioodpad, který lze dále zpracovávat, je třeba v domácnostech ještě lépe třídit a nevyhazovat jej zbytečně do směsného odpadu. Také proto v Humpolci přibyly nádoby na bio odpad i u panelových a bytových sídlišť.

Podle statistiky vrostlo i množství vytříděného papíru a plastu, a to o devětasedmdesát tun.

V současné době vydaly Technické služby Humpolec přes sedmdesát procent nádob na tříděný odpad k rodinným domům. Zbývající nádoby jsou stále k dispozici, a to zdarma, pro ty, kteří si je zatím neobjednali. „Nějaký čas ještě k dispozici budou, nicméně nelze je uchovávat bez využití napořád. Je reálné, že později si případní zájemci, kteří nevyužili objednávky a odběru nádoby na tříděný odpad zdarma včas, budou muset příslušné očipované popelnice zakoupit,“ sdělila mluvčí humpolecké radnice Aneta Slavíková.