„Od středy 2. května začnou probíhat opravy na obchvatu města Pelhřimova z důvodu pokládky dvouvrstvého mikrokoberce, které potrvají do neděle 10. června 2018,“ informovala Andrea Unterfrancová z odboru informačních a komunikačních technologií Městského úřadu Pelhřimov na oficiálních webových stránkách města.

Doprava na silnici I/19, což je mimo jiné i jeden z hlavních tahů ve směru na Humpolec, bude vedena pouze v jednom jízdním pruhu.

Řidiči zde narazí na kyvadlové semafory, popřípadě proškolené pracovníky, kteří budou řídit dopravu. „V době technologických přestávek a v noci bude zachován obousměrný provoz,“ prozradila dále Unterfrancová.

Jak již dříve upozornila ředitelka Správy Jihlava Ředitelství silnic a dálnic Marie Tesařová, opravy se neobejdou ani bez úplné uzavírky.

Ta bude platit na mimo úrovňové křižovatce silnice I/19 se silnicí II/112 v termínu od středy 9. května do pátku 11. května. „V případě nepříznivého počasí by uzavírka platila od 14. do 16. května,“ sdělila Marie Tesařová.

Kvůli zmíněnému omezení pak pro řidiče vznikne i jedna z dočasných objízdných tras. „Stanovená objízdná trasa bude vedena obousměrně od uzavřené rampy po silnici I/19 na křižovatku se silnicí I/34, dále po silnici I/34 v ulici Humpolecká na křižovatku se silnicí II/602 a ulicí Václava Petrů a dále po místních komunikacích města Pelhřimov v ulicích Václava Petrů, Svatovítské náměstí a ulici Pražská na silnici II/112,“ popsala objízdnou trasu Andrea Unterfrancová.

Je pravděpodobné, že díky tomu tedy dočasně zhoustne provoz přímo v Pelhřimově, kde navíc kvůli budování kruhového objezdu u kina Vesmír už nyní platí řada zákazů, uzavírek a změn v dopravním značení.

Počítat s komplikacemi tak musí kromě samotných řidičů například i lidé, kteří jezdí autobusy. „Jelikož je ulice Pražská z důvodu výstavby okružní křižovatky v ulici Třída Legií velice dopravně vytížena, bude zastávka Pelhřimov Pražská některých spojů veřejné linkové osobní dopravy přemístěna do ulice Humpolecká ke křižovatce bývalého hotelu Rekrea, aby nedocházelo ke zpožďování spojů tvorbou kolon na ulici Pražská,“ objasnila záměr Unterfrancová.

Podotkla také to, že zastávky pelhřimovské městské hromadné dopravy se nijak měnit nebudou, ovšem může docházet ke zpožďování jednotlivých spojů.

Zmíněný obchvat Pelhřimova, který je spolu se silnicí I/19 ve správě Ředitelství silnic a dálnic, prošel kompletní opravou již během loňského roku.

Povrch vozovky se ale ukázal příliš kluzký, proto byla silnice ještě před zimou vyfrézovaná. Poté se čekalo na vhodné klimatické podmínky, které by umožnily zahájit realizaci nutných oprav.