O tom debatovali i humpolečtí zastupitelé na svém středečním zasedání. „Také jsem takovou informaci zaslechl, ale není to pravda. K nové hale by mělo denně zajíždět několik kamionů v řádu jednotek. Půjde o shodný počet kamionů, který nyní jezdí do Lnářské ulice," vyjádřil se ke spekulacím humpolecký starosta Jiří Kučera (ODS).

Stavbu nové haly v Pražské ulici zajišťuje developerská společnost CTP Invest, která ji pak bude pronajímat společnosti Schenker, jež v současnosti využívá skladové prostory v humpolecké ulici Lnářská.

Ani CTP Invest není 
v Humpolci neznámou firmou, vybudovala průmyslovou zónu Central Trade Park D1, kde sídlí například společnost Valeo nebo BJS Czech. Kapacita Central Trade Parku D1 je v současné době naplněna, proto CTP Invest staví prostory pro Schenker na jiném místě.

Na středečním zasedání zastupitelů také padla informace, že novou halu, která rozšíří současné prostory firmy v Pražské ulici, plánuje také Lakum-Galma. Se samotnou stavbou může začít až po schválení nového územního plánu, v němž jsou dané pozemky určeny k průmyslové výrobě. Nová hala by přinesla pracovní příležitosti odhadem pro třicet až padesát lidí, a to i ve vývojové laboratoři.