„Autismus je čím dál skloňovanější téma. Počty osob s poruchami autistického spektra totiž skokově rostou. Péče o tyto osoby je tak nejen potřebná, ale bude také čím dál potřebnější. Bohužel současné kapacity jsou nedostatečné a každé navýšení představuje vítanou pomoc,“ přibližuje ředitel Domova Jeřabina Pelhřimov Petr Krčál.

Na nové adrese najde péči celkem šest klientů. Nová budova vznikla přestavbou budovy denního stacionáře. Během přestavby tam byl vybudován stejný počet samostatných pokojů, k tomu také společenská místnost s kuchyní, sociální zázemí, místnost pro zaměstnance, terasa a sklad. „Na míru bylo zhotoveno i vnitřní vybavení. Celkové náklady na vybudování nové služby činily sedm a půl milionu korun. Jejich velká část byla uhrazena díky dotaci, kterou poskytlo Ministerstvo práce a sociálních věcí z programu určeného na rozvoj a obnovu sociálních služeb,” doplnil za domov Aleš Urban.

Ke stejnému účelu, tedy pro klienty s PAS bude v letošním roce přestavěn i denní stacionář v Počátkách. Do zmíněné Horní Cerekve se první klienti nastěhují dvacátého druhého února. V únorovém termínu se tu uskuteční také den otevřených dveří.