Muzeum voskových figurín House of wax v Karlových Varech muzeu rekordů zapůjčilo jednu z nejstarších voskových figurín světa. Torzo muže z Velikonočních ostrovů je vhodným tipem na rodinnou návštěvu během jarních prázdnin. Stáří figuríny je tématem soutěže pro čtenáře Deníku (viz rastr).

Mezi další exponáty, které lze o prázdninách vidět pro změnu v části muzea v Dolní bráně, je dřevěná hrací kostka. Člověče, nezlob se si s ní zahrajete jen těžko: váží 164 kilogramů a hrana krychle je dlouhá 79 centimetrů.

V Dolní bráně je také k vidění Pražský hrad ze sirek, na který Ladislav Novák z Myšence během dvou let práce spotřeboval 10 800 špejlí.
Nechybí ani cukrářská kopie zámku Chaumont na Loiře, při kterém Jana Dostálová spotřebovala 25 kilo cukrové hmoty a čtyři kila čokolády.
Mezi lákadla patří i třímetrový kartáček Spokaru, malůvka na makovém semínku, spacák o délce 4,5 metru či pyžamo, do nějž se vešlo 98 lidí .

Vyhrajte knížku

Čtenáři Deníku mohou tipovat, kolika let se dožívá nejstarší vosková figurína z Muzea voskových figurín v Karlových Varech (viz obrázek). Své odpovědi posílejte do úterý 10. února na mail muzeumrekorduakuriozit @dobryden.cz. Při správném odhadu se můžete těšit na 4. díl České knihy rekordů.