Vhodnou lékařskou náhradu tak teď hledají „pouze“ v Senožatech. „Na konci prosince u nás v ordinaci doktorka Eva Hlavičková praxi ukončí. Její pacienti ze Senožat a okolí se ale nemusí bát, od začátku letošního roku už za ni intenzivně hledáme náhradu,“ řekl starosta Senožat Zdeněk Vaněk.

Pelhřimovská ordinace Evy Hlavičkové, která sídlí na Svatovítském náměstí, tedy zůstává. „Kdo bude mít zájem, může u mě zůstat a dojíždět tak do ordinace v Pelhřimově. Do ordinace v Senožat už ale od příštího roku jezdit nebudu,“ informovala praktická lékařka Eva Hlavičková.

Podle slov starosty Vaňka je ale už teď vidět, že nepřesně interpretovaná zpráva o zavření senožatské ordinace, může v obci způsobit nepříjemné komplikace. „Ve spolupráci s paní doktorkou hledáme vhodnou náhradu, zatím jsme ale neúspěšní,“ dodal Vaněk.
V Senožatech žije zhruba 700 obyvatel, doktorka Eva Hlavičková má kolem 800 pacientů. „Jezdí sem například také pacienti z Ježova, Vranice, Píště a Křelovic,“ vyjmenoval Vaněk.

Podobný problém s náhlým ukončením lékařské praxe ale budou mít zřejmě ještě na dalších místech nejen Pelhřimovského okresu. „V důchodovém věku je teď podle doktorky půlka těchto obvodních lékařů. Problém tedy bude obsadit obvody i v Pelhřimově a Humpolci, natož na vesnici,“ řekl Vaněk.

Pokud by se v Senožatech novou lékařku nebo lékaře nepodařilo do osmi měsíců najít, nastala by nejspíš taková situace, že by místní museli za lékaři dojíždět. „Spadáme pod Humpolec, takže, pokud by nastala tahle varianta, lidé by museli přestoupit k humpoleckému obvoďákovi. Určitě je ale lékař také v Košeticích a Želivě,“ doplnil povídání Vaněk.