Rada města Pelhřimova minulý týden vyhlásila výběrové řízení na obsazení vedoucího pracovního místa ředitele či ředitelky zmíněného domova.

Na ředitelském křesle pelhřimovského domova pro seniory se tak zhruba během půl roku usadí již třetí vedoucí. Pelhřimovští radní totiž na své schůzi, konané 25. listopadu loňského roku, odvolali Tomáše Dufka z funkce ředitele Domova pro seniory Pelhřimov. Důvodem odvolání bylo manažerské selhání ve funkci ředitele. Místo něj tak na post ředitelky dočasně nastoupila Jaroslava Kadlecová, která se svého úkolu zhostila, díky určitým zkušenostem v tomto oboru, s vervou. „Dlouhé roky jsem ve funkci ředitelky zvyklá pracovat, takže si myslím, že jsem v domově pro seniory v Pelhřimově obstála," zhodnotila ředitelka DpSP Jaroslava Kadlecová s tím, že ona sama si přihlášku k výběrovému řízení podávat nebude. „V domově jsme pouze dočasně, navíc na to nemám ambice," vysvětlila Kadlecová.

Vzápětí dodala, že s klienty během svého působení neměla žádné problémy. „Za tu dobu, co v pelhřimovském domově pracuji, se ke mně od klientů nedostaly žádné negativní reakce," zavzpomínala Jaroslava Kadlecová.

Pro seniory z domova a tamní pracovníky navíc před svou kancelář umístila schránku. „Ti, kteří mi tedy něco nechtěli říci přímo, mi mohli svůj podnět umístit do schránky," informovala ředitelka Kadlecová.

Se svými klienty se navíc snaží hodně komunikovat. „Minimálně jednou týdně je všechny navštívím a pohovořím s nimi," přemítala Kadlecová. Dodala také, že za dobu svého působení v pelhřimovském domově žádné radikální změny či novinky nezaváděla.
Spolupráce mezi současnou ředitelkou pelhřimovského domova pro seniory a vedením města je podle slov mluvčí pelhřimovské radnice Alexandry Knapové vynikající. „Jaroslava Kadlecová dobře nastavila interpersonální vztahy tak, že se klid a pohoda odrazily na životě klientů, kteří ji mají rádi, což je důležité," řekla mluvčí.

Lhůta pro podání přihlášek k výběrovému řízení končí ve čtvrtek 21. dubna přesně v poledne. „Pokud se nikdo do výběrového řízení nepřihlásí nebo nebude žádný z uchazečů vybrán, bude výběrové řízení vyhlášeno znovu," dodala Knapová. Zmíněné přihlášky mohou zájemci zasílat nebo doručit pouze v písemné podobě na adresu Městského úřadu Pelhřimov.

Zalepená obálka musí být navíc výrazně označena textem Domov pro seniory Pelhřimov – výběrové řízení ředitelka/ředitel – neotvírat. Nový ředitel by měl do funkce nastoupit 1. července.