Dobrovolníci uklidili okolí Strachovských rybníků, Děkanskou zahradu, parčík mezi gymnáziem a obchodní akademií a park poblíž autobusového nádraží. „Akce se vydařila, nad plán jsme uklidili park mezi gymnáziem a obchodní akademií. Díky slunečnému počasí, které v sobotu dopoledne panovalo, byl pobyt venku docela příjemný,“ ohlédla se za úklidovou akcí koordinátorka pelhřimovského dobrovolnického centra Fokusu Vysočina Vlaďka Brávková, která dobrovolníky na sobotní dopolední úklid některých lokalit v Pelhřimově svolala.

Skupina dobrovolníků nasbírala odhadem 40 kilogramů odpadu. To není na první pohled mnoho, ale vzhledem k charakteru odpadu je za úklidem dost smysluplné práce. „Na zelených plochách uvnitř města jsme uklízeli hlavně cigaretové nedopalky, papírky od bonbónů a prázdné lahve či plechovky, našli také například více než metrovou plastovou trubku, pár ponožek nebo rukavice,“ charakterizovala výsledek úklidové akce koordinátorka.

Ohlas sklidil hlavně úklid „obávaného“ parčíku mezi autobusovým nádražím a kaplí Panny Marie Bolestné. „Dvě obyvatelky domů z blízkosti parčíku nám přišly poděkovat, že jsme se zde pustili do úklidu,“ řekla Vlaďka Brávková.

Další poznatek byl z úplně odlišného úhlu pohledu. „Druhou zkušenost jsme tady získali takovou, že kuřáci, kteří zde vysedávali na lavičce, šli nedopalky odhodit do odpadkového koše, když viděli, že tady uklízíme,“ podělila se o další ze zkušeností z úklidu ve čtvrté absolvované destinaci koordinátorka.

Kampaň Ukliďme svět – ukliďme Česko, ale také kampaň Čistá Vysočina pokračují i ve druhé polovině dubna. Přímo v Pelhřimově jsou například do Čisté Vysočiny zapojeny další desítky jednotlivců i nejrůznější organizace počínaje školami a konče třeba úředníky z městského úřadu.