Větším, ale i drobným nákupem tak pomohou návštěvníci zmíněného obchůdku, který je v dalekém okolí Kamenice jediným svého druhu, dětem i dospělým se zdravotním a duševním postižením, ale také podpoří rozvoj Farní charity Kamenice nad Lipou.

Přestože Dobromysl otevírá zmíněná farní charita až dnes, zájem o zboží v něm měli první zvědavci ještě předtím. „Minulý týden nám obchůdek požehnal místní farář Václav Šika. V rámci toho jsem uspořádala takové soukromé slavnostní otevření s lidmi, kteří mi s uvedením obchodu do chodu pomáhali. V době, kdy jsme obchůdek vybavovali zbožím, kolemjdoucí viděli, že se tu něco chystá, tak si spoustu věcí, které se jim líbily, zamluvili a koupí si je až oficiálně otevřeme," popsala velký zájem o sortiment tohoto druhu Jitka Koubová, ředitelka Farní charity Kamenice nad Lipou.

Kromě nákupu v kamenickém charitním obchůdku mohou zájemci přispět na dobrou věc také darem, a to kupříkladu oblečení a jiných věcí, které již nepotřebují, ale jiným by mohly přijít k užitku.

Tvořivé duše, které rády tvoří, mohou darovat k prodeji také své výrobky. „Šaty nám dobrovolníci nosí do charity průběžně, takže ty nejlepší kousky, které jsme vybrali, si zájemci budou moci v dobročinném obchůdku koupit už dnes. K zakoupení zde také budou dárkové poukázky," prozradila Jitka Koubová.
Kamenický Dobromysl nabídne kreativní výrobky organizací, jako jsou například Oblastní charita Třeboň, Okna z Jindřichova Hradce, pelhřimovský Fokus Vysočina, černovický domov Kopretina a pelhřimovský domov Jeřabina.

Proutěné, dřevěné, textilní či keramické výrobky, mýdla, svíčky, šperky anebo také bytové doplňky jako jsou například krabičky na čaje, květináče a hodiny. Takové a mnohé další výrobky nabídne ode dneška právě charitní obchůdek v Kamenici. „Pro naše zákazníky tu máme ještě speciální nabídku, a to, že si mohou nechat zhotovit výrobky na zakázku podle svých představ," dodala Koubová.

Dobročinný obchůdek přivítá své návštěvníky ve všední dny od 8.30 do 12 hodin a od 13.30 do 17 hodin. V sobotu pak pouze dopoledne.