I když počátecké místní kolo připadá až na první májovou sobotu, tamní deskoherci začnou na svůj „velký den" trénovat již v sobotu.

Podle jednoho ze zakládajících členů deskoherního klubu Štěpána Černoše mohou štěstí v turnaji zkusit nejen ostřílení hráči, ale i úplní začátečníci. „Kdo má zájem, může tuto sobotu od patnácti hodin navštívit veřejné hraní v klubovně počáteckého kulturního centra. Každého Dominion rádi naučíme," pozval Černoš s tím, že další odpolední trénink je naplánovaný na 27. dubna.

Tato karetní strategická hra si získala popularitu po celém světě. Její oblíbenost tkví především v jednoduchosti, rychlosti a variabilitě jednotlivých partií. „Bez potíží ji zvládnou už děti od deseti let," doplnil Černoš a vzápětí vyzdvihl, že počátecký turnaj počítá právě i s juniorskou kategorií.

Hráči se budou ucházet nejenom o postup do podzimního pražského finále Dominion Tour, ale i o hodnotné odměny v podobě deskových her. Jak Černoš na závěr doplnil, hráči se do počáteckého místního turnaje mohou přihlásit na oficiálních stránkách Dominion Tour.