Zúčastnilo se ho na dvě stě hostů. Vůbec první písemní zmínka o obci pochází z roku 1352. V tom čase už stál na místě dnešního kostela jeho předchůdce zasvěcený rovněž sv. Petrů a Pavlovi.

„Byl jsem nesmírně potěšený, když jsem se dozvěděl, že místní zastupitelství chce spojit každoroční pouť se setkáním rodáků. Ukázalo se, že to byl dobrý nápad," sdělil duchovní správce farnosti P. Gottschalk Karol Lovaš z nedalekého Božejova. Pochvaluje si přitom příkladnou spolupráci s představiteli malé vesničky. Vše se začalo v půl jedenácté v místním kostele slavnostními fanfárami a příhovorem starostky Jany Bečkové.

Po roce 1989 byly v Libkově Vodě tři starostové. Jana Bečková je v pořadí čtvrtá. První žena na tomto postě. Úřad starosty zastává již druhé volební období. Z plánů do budoucna prozradila, že obec připravuje opravu hřbitovní zdi a brány, výstavbu chodníku ke hřbitovu a nejmenší se můžou těšit na nové sportovní hřiště. Pro návštěvníky byl připravený bohatý kulturní program v podání Libkovanky, místních dobrovolníků a dětí. Nechyběl ani vskutku chutný oběd, zákusek a káva.

Významné výročí

Za dva roky si obec připomene 665 let od první písemní zmínky.Víkendové setkání rodáků bylo, zdá se, přípravou na tuto událost, kterou mají v Libkově Vodě šanci zvládnou znovu na výtečnou.