Zatím to vypadá, že své zastoupení budou mít tentokrát i dívky přímo z Pelhřimova. „Plakáty už vyvěšujeme a zájemkyně se mohou hlásit. Zatím se nikdo oficiálně nepřihlásil, ale už vím o dvou děvčatech z Pelhřimova, která se chtějí přihlásit. Poslední dva ročníky jsme tu totiž z Pelhřimova neměli vůbec nikoho. Tak snad už tentokrát budou soutěžit i Pelhřimačky,“ prozradila hlavní organizátorka soutěže Jitka Vachková z Domu dětí a mládeže Pelhřimov.

Příští rok oslaví celostátní soutěž Dívka roku 30. narozeniny. V Pelhřimově však chystají 13. ročník soutěže. „Za tu dobu pozoruji značný posun u děvčat. Když jsme začínali, tak holky z toho byly takový vykulený a nevěděly, co a jak. Teď jsou ty puberťáci, když to tak řeknu, úplně někde jinde, než byly před deseti, patnácti lety. Rozdíl je opravdu vidět. Teď se nestydí vystoupit, jsou otevřenější, nebojí se, nedělá jim to takové problémy a prostě jsou takový oraženější,“ přemítala Jitka Vachková.

Co se zájmu o soutěž týče, každým rokem pracují organizátoři s jiným číslem. „Je to různé. Některé roky bylo hodně soutěžících, dokonce jsme tu měli i děvčata z Prahy. Někdy je holek zase málo. U nás se to tak střídá. Myslím si ale, že celostátně zájem o Dívku roku ubývá,“ řekla Vachková.

Velký zájem o titul Dívka roku či samotnou účast v soutěži mají tradičně adeptky z Pacovska. „Holky z Pacova jezdí pravidelně. Záleží ale hodně na motivaci a v Pacově mají šikovnou paní družinářku, která touto soutěží žije. Od nich pak pokaždé přijede celý autobus, který „své dívce“ fandí a podporuje ji. Určitě v posledních sedmi ročnících tu zástupkyně z Pacova byly. Předloni dokonce pelhřimovskou Dívku roku zachránily, protože se soutěže zúčastnily jenom holky z Pacova. Když by nepřijely, tak by se ten ročník nekonal. Loni už to ale s účastí bylo lepší a letos teprve uvidíme,“ zavzpomínala Vachková na uplynulé ročníky.

V rámci soutěže Dívka roku 2019, do které se mohou všechny zájemkyně hlásit až do konce ledna, budou v Pelhřimově hledat nejkrásnější antickou bohyni. „Soutěžící čeká několik disciplín, jako jsou například zručnost, tanec, rozhovor s moderátorem, volná disciplína, módní přehlídka a na závěr bude defilé ve společenských šatech,“ informovala organizátorka pelhřimovské Dívky roku s tím, že pro uspořádání základního kola je potřeba nejméně pět děvčat.