Jak uvedla pořadatelka Jitka Vachková, téma koresponduje s 80. výročím narození krále rokenrolu Elvise Presleyho, které si svět připomněl 8. ledna. Mediálním partnerem soutěže je i letos Pelhřimovský deník.

„Účastnice letošního kola si vytvoří kostým ve stylu filmu Pomáda a budou se také pohybovat ve stylu rokenrolu," vysvětlila Jitka Vachková. Pelhřimovské finále se odehraje 25. února ve 14 hodin v pelhřimovském kulturním domě Máj, tradičně i za účasti fanoušků a fanynek jednotlivých soutěžících. Dívky na pódiu opět budou muset absolvovat pohovor s moderátorem, aerobik, módní přehlídku, defilé v šatech a volnou disciplínu, na kterou se klade velký důraz.

Účastnice soutěže musí být v den finále starší třinácti let a do konce srpna nesmí překročit věk šestnáct let. Rokenrol bude i tématem doprovodných vystoupení, při kterých se vystřídají profesionálové z taneční školy, mažoretky Domu dětí a mládeže a také děvčata z pelhřimovské základní umělecké školy pod vedením Květy Jakubiakové.

„Ještě zkusíme sehnat nějaké auto jako dekoraci na pódium, nejlépe kabriolet z doby rokenrolu," podotýká Jitka Vachková.
Jak dodává, na vítězky čekají ceny v podobě kosmetiky, oblečení, bižuterie a možnost postupu do semifinále a finále. Dvě zájemkyně už se přihlásily, uzávěrka je 12. února.

Po tomto datu i letos Pelhřimovský deník spustí hlasování o nejlepší dívku v kategorii Miss Press. Jinak o vítězce rozhodne porota, diváci si mohou zvolit Miss Sympatie.