V neděli od šestnácti hodin se na pódiu před Šrejnarovským domem na pelhřimovském Masarykově náměstí bude hrát divadlo. Přesněji řečeno, poprvé zde vystoupí divadelní soubor. „Připravili jsme pásmo staročeských písniček, půjde vlastně o jakési kabaretní vystoupení," přiblížil zhruba hodinový program Miroslav Kumžák, režisér Divadelního souboru Rynárec, který do Pelhřimova nedělní program přiváží.

Předpověď počasí slibuje na neděli tropické teploty, přesto dvě desítky ochotníků zůstanou v osvědčených kostýmech. „Máme slíbeno, že v neděli kolem poledne přijde bouřka, takže by odpoledne mohlo být příjemně. Dostatek nápojů na svlažení se ale určitě bude hodit," poznamenal k podmínkám režisér. „V každém případě se těšíme, zahrajeme rádi, kdo mohl, tak se nedělního vystoupení zúčastní," dodal Kumžák.

Rynárečtí ochotníci berou nedělní vystoupení jako relaxaci, jejich hlavním letošním titulem bylo představení Hajný v lese usnul.
Prostranství pod palmou před Šrejnarovským domem se zaplní už dnes večer. Od devatenácti hodin vystoupí Luboš Raf Rafaj & Petr Taks a jejich koncert má podtitul folkové vzpomínání.