Součástí Procházky jsou i dřevěné schody v kopci Melíšek. Jejich provedení vyvolalo vlnu kritiky ze strany jednoho z kamenických obyvatel Štěpána Kučery. Ten si stěžoval, že schody jsou nebezpečné. Lidé z nich podle něj mohou snadno spadnout a ublížit si. Kučera podal stížnost na městský úřad.

Zastupitelé celou věc projednali, kontrolní výbor prošetřil a došel k závěru, že schody jsou v pořádku. Radnice je na Kučerův popud nechala dovybavit zábradlím a schodiště se ještě upraví tak, aby podle Kučery rovněž nebezpečné opěrné kůly byly vyvedeny mimo schodiště.

Tak zněl verdikt na posledním zasedání kamenických zastupitelů.

Teď je ale všechno jinak. Pro uklidnění všech dohadů se vedení města rozhodlo, že dřevěné schodiště na Melíšku v nadcházejícím roce nahradí eskalátory, které návštěvníky bezpečně vyvezou nahoru i dolů.

„Je to sice méně estetické řešení než dřevěné schody, ale je mnohem bezpečnější. Pokud se lidé budou na eskalátorech chovat tak, jak mají, bez problémů se dostanou z kopce i do kopce, aniž by museli udělat krok," uvedl starosta Kamenice nad Lipou Ivan Pfaur.

Bude v létě

Podle něj to nebude zrovna levné řešení, ale v zájmu bezpečnosti lidí je to to nejlepší, co město může udělat. Navíc se bude jednat o raritu, která jinde v České republice a možná i ve světě nemá obdoby.

Po Novém roce se začne pracovat na přípravě projektové dokumentace a všech potřebných náležitostí pro to, aby eskalátory mohly na Melíšku vzniknout.

„Pokud se všechna jednání podaří zdárně vyřídit, mohli by se první návštěvníci po schodech svézt už v létě roku 2013," uzavřel starosta Ivan Pfaur.