V bazénu totiž při jeho napouštění odhalili závadu. „V divoké řece máme prasklé potrubí. To znamená, že nám tam někudy utíká voda a bazén se tak nedá napustit. Stalo se to teď při čištění bazénu, když jsme zkoušeli všechny atrakce. Není to nic, na co bychom mohli přijít dřív,“ vysvětlil jeden z provozovatelů koupaliště Žabák v Humpolci Jiří Hynek.

Původně měl být Žabák oficiálně otevřený od zítřka. „V podstatě jsme ale byli připraveni otevřít už ve středu 30. května,“ prozradil Jiří Hynek.

Druhý pokus otevřít Žabák v Humpolci plánují na sobotu 9. června. „Děláme tlakové zkoušky a řešíme opravu potrubí. Příští sobota je první termín, kdy s otevřením koupaliště můžeme počítat, pokud se nám podaří závadu rychle odstranit. Napustit bazén totiž trvá celkem šest dní. Pokud ale bude závada ještě někde jinde, bude to znamenat další zdržení,“ poukázal Hynek na další možnou komplikaci.

Až se bazén podaří bez problému napustit, mohou se návštěvníci koupaliště těšit na vodu s příjemnou teplotou zhruba 25 stupňů Celsia. „Bazén musíme ohřát, protože sem napouštíme vodu, která má zhruba deset stupňů Celsia. Těch 25 stupňů Celsia je takový strop, aby byla voda ještě osvěžující,“ přemítal jeden z provozovatelů humpoleckého koupaliště.

V minulém roce se podle Jiřího Hynka podařilo koupací sezonu na Žabáku zahájit 2. června.

Po roční pauze navíc provozovatelé koupaliště Žabák a lanového centra Pavouk, které je součástí areálu, opět přichází s nabídkou večerního koupání a následného promítání filmů v letním kině. „Letní kino a večerní koupání jsme dělali před dvěma a třemi roky. Myslíme si, že koupaliště je o tom, aby ho lidé využívali i jinak, než ke koupání, takže proto letos letní kino obnovujeme a uvidíme, co to udělá,“ informoval o další nabídce Jiří Hynek.

Tentokrát se mohou milovníci akcí pod širým nebem těšit na čtyři promítací večery, které se uskuteční začátkem července. „V rámci výběru filmů jsme uspořádali anketu, kterou jsme už ukončili a tudíž je rozhodnuto. Promítat budeme filmy U mě dobrý, Špunti na vodě, Mamma Mia! a Bezva ženská na krku,“ vyjmenoval Hynek.

Ten hodnotí uplynulé dvě sezony letního kina v Humpolci poměrně kladně. Zároveň však dodává, že hodně záleží na počasí. „Zažili jsme promítání, kdy bylo venku deset stupňů Celsia, takže přišlo asi deset lidí, kteří tu seděli v zimních bundách. Na druhou stranu během úplně prvního promítání, kdy bylo hezky, dorazilo asi 150 lidí,“ okomentoval různorodost návštěvnosti Jiří Hynek.