S tímto strojem dorazil v úterý odpoledne také do Pelhřimova, kde ho komisaři z pelhřimovské Agentury Dobrý den zapsali do České knihy rekordů.

Rekordmanova nejdelší trasa vedla ze zmíněných Škrdlovic až na švédský ostrov Orust a měřila 3085 kilometrů. Tuto cestu absolvoval Martin Havelka od 14. července do 4. srpna 2018.

Pozoruhodnému traktoristovi se rovněž podařilo třikrát úspěšně zdolat třicetikilometrový výjezd na nejvýše položenou horskou silnici v Evropě Grossglocknerhochalpenstraße, která leží v rakouských Alpách.

Ilustrační foto
Po muži ze sociálního zařízení zůstaly úspory jeden a čtvrt milionu korun

Během tohoto výjezdu s traktorem překonal převýšení z nadmořské výšky 750 metrů (ve městě Brück) do 2571 metrů (Edelweißspitze), a to v rámci akce Traktor WM.

„Traktor jsem dal dohromady s tím, že s ním chci jezdit po republice, a to na různé akce zaměřené na historické traktory. Potom jsme se ženou na internetu narazili na jeden polský sraz, kde se traktory proháněly po pláži. Plánovali jsme, že traktor naložíme na vlek a dojedeme tam, ale nakonec jsme se rozhodli, že dojedu na Baltské pobřeží, vzdálené necelých 800 kilometrů, přímo na traktoru,“ popsal Martin Havelka, jak toto neobvyklé cestování začalo.

Ilustrační foto.
Změna na špici tabulky, Žirovnice derby nezvládla

Na cestách s traktorem doprovází Martina Havelku jeho rodina. „Na tyto aktivní dovolené jezdím s manželem i já, naše děti a pes. Všechno jsme to zatím zvládli,“ prozradila Lenka Havelková.

Traktor Martina Havelky, který nemá kabinu a řidič je tím pádem při jízdě vystaven všem nástrahám počasí, byl vyroben v roce 1954 a v roce 1968 přestavěn v STS Hodonín na ZETOR 25 H. Martin Havelka jej koupil v roce 2010 a v letech 2012 až 2013 kompletně zrenovoval a vrátil do verze Zetor 25 A, a to jen s mírnými úpravami.

Průměrně jede tento stroj rychlostí 33 kilometrů za hodinu, přičemž spotřebuje 12 až 15 litrů nafty na 100 kilometrů.