Podle aktuálních informací by supermarket Kaufland měl stát na pozemcích DDL Lukavec v sousedství areálu společnosti ICOM Transport, kde vzniká nový autobusový terminál.

To je nová informace, neboť na téma nového supermarketu se zhruba od roku 2016 po schválení nového územního plánu hovořilo v souvislosti s uvolněním pozemku, kde se zatím nachází autobusové nádraží. „Ve hře byly dvě možnosti. Kaufland mohl vzniknout buď právě na autobusáku, anebo na pozemcích bývalého Čemolenu. Protože k soudu dorazilo několik napadení nového územního plánu, veškeré projekty, včetně stavby nového autobusového terminálu u ICOMu, se pozdržely,“ připomněl vývoj jednání v posledních letech místostarosta Humpolce Květoslav Namyslo.

Mezitím zástupci Kauflandu výrazně změnili podmínky stavby i své plány. „Požadovali nejen větší nákupní plochu, ale i větší plochu na parkoviště, neboť šířka parkovacího stání se má zvýšit z 2,5 metru na 2,7 metru. Supermarket by se tak na nádraží nevešel, proto začalo z jeho strany jednání s DDL Lukavec,“ doplnil informaci ohledně nového supermarketu místostarosta Namyslo.

Mezitím o pozemek, který patří společnosti ICOM Transport a kde zatím zůstává autobusové nádraží, projevil zájem jiný developer. Tomu parametry pozemku naopak vyhovují, jeho záměrem je vybudovat novou obchodní zónu s rohovým domem a řadou prodejen značkového zboží. „Město po celou dobu usilovalo právě o stavbu takových obchůdků, které v Humpolci chybí. Lidé tam najdou oděvy, obuv, sportovní vybavení, hračky nebo elektro,“ připomněl Namyslo.

Záměr s novou obchodní zónou by se bezprostředně dotkl majetku města, neboť to je vlastníkem pozemku, kde se nachází parkoviště v sousedství autobusového nádraží.

I tam by chtěl developer stavět. „V souladu s územní studií tam vznikne dominantní nárožní budova. V suterénu bude 36 parkovacích míst, nad tím obchody a v dalším patře restaurace s posezením na terase. Za touto budovou postaví dva objekty s obchody, mezi nimiž vznikne prostor i pro odpočinek. Studie také počítá se 105 venkovními parkovacími místy,“ přiblížil záměr Květoslav Namyslo.

Radnici se ve spolupráci s architektonickou komisí podařilo v případě nové obchodní zóny při jednání s developerem dosáhnout některých úprav původního projektu retailu, jak se také nová obchodní zóna označuje, aby byl projekt připravován v souladu s architektonickými a urbanistickými zásadami.

Developer, který připravuje nový supermarket, už má ohledně některých parametrů rovněž jasno. V areálu Kauflandu pak zaparkuje 224 aut a u prodejny Kili, která tam rovněž vznikne, dalších sedmnáct. Současně nabízí i další investice do infrastruktury ve městě.

A stavět chce co nejdříve. „Pokud vše půjde podle plánu, Kaufland by mohl otevřít už v příštím roce na Mikuláše,“ dodal humpolecký místostarosta Květoslav Namyslo.