Skautské středisko Fidelis et Fortis Kamenice nad Lipou totiž letos poprvé pořádá příměstský tábor pro děti.

Připravené budou pro zájemce hned dva týdenní turnusy. „První turnus tábora se uskuteční v termínu od 23. do 27. července. Druhý turnus pak připravujeme na týden od 30. července do 3. srpna,“ informoval Petr Klusáček, hlavní vedoucí tábora.

Možnost zúčastnit se příměstského tábora a zažít tak dobrodružství mají holky i kluci od 5 do 11 let. „Příměstský tábor dává příležitost dětem zažít dobrodružství ve svém vlastním městě, aniž by na dlouho opustily komfort domova a stihly tak zažít stesk po rodičích. Tábor dává možnost najít si nové kamarády, získat mnoho znalostí i dovedností a vyzkoušet si aktivity z repertoáru největší a nejstarší výchovné organizace na světě,“ prozradil Jan Smrčka, vedoucí skautského střediska Fidelis et Fortis.

Maximální počet účastníků na jeden týden je dvacet táborníků. „V případě velkého zájmu dostanou přednost děti, které chodí do školy a děti, které se zúčastní celého běhu tábora, což je pět dní. Zatím máme na každém turnusu patnáct dětí,“ řekl Petr Klusáček s tím, že je možné zúčastnit se i dvou běhů za sebou.

Děti se mohou těšit na pestrý program, který si, pokud to počasí dovolí, užijí především na čerstvém vzduchu. Malí táborníci budou batikovat, uvaří si oběd v přírodě, budou střílet z luku, plavit se na kánoích, vyrazí na výpravu do okolí, navštíví tajuplná místa ve městě, budou stopovat, překonají lanové překážky a mimo jiné si také vyrobí hydroraketu.

Program v rámci každého táborového dne odstartuje v 9 hodin ve skautské klubovně Modrá hvězda v Kamenici nad Lipou. „Příchod dětí je možný již od 8 hodin ráno. Konec programu je naplánovaný na 15. hodinu. Děti však mohou zůstat až do 16. hodiny,“ doplnil Klusáček.

Děti, které budou s táborovým programem spokojené, se zřejmě budou moci připojit ke svým vrstevníkům ve skautském středisku. „Pokud by se dětem program natolik líbil, že by potom chtěli chodit do skauta, tak to bude důkaz toho, že se tábor povedl. Jinak místo ve středisku pro nové členy určitě je,“ usmál se vedoucí příměstského tábora.
Prozradil také, že pokud bude mít první ročník příměstského tábora úspěch, budou se moci jeho účastníci těšit na další.