Pokud by snad neměli program na volné dny, mohou se zúčastnit některých akcí, které pro ně právě k této příležitosti připravil například Dům dětí a mládeže Pelhřimov.

„Pondělní a středeční dopoledne bude patřit tvoření. Děti budou vydlabávat dýně, vyzkoušejí si různé výtvarné techniky a budou moci tvořit i z přírodnin. V pondělí v poledne pak vyrazíme vlakem do Zajíčkova do Hánova mlýna, kde jsou koně, na nichž se budou moci projet, a další zvířátka. V 15 hodin pojedeme zpět do Pelhřimova," prozradila Jitka Vachková z Domu dětí a mládeže Pelhřimov.

Ta dále doplnila, že na středu odpoledne plánují výlet do Polesí, kde je malá farma se zvířaty. V úterý, kdy je státní svátek, bude Dům dětí a mládeže zavřený.

„Program připravujeme pro děti ze základních škol. Většinou u nás tráví čas ty děti, jejichž rodiče musí do práce. Zatím se přihlásilo asi pět až šest zájemců, takže ještě máme volná místa. Během výletů obstaráme i oběd," doplnila Vachková.

Dům dětí a mládeže Pelhřimov organizuje akce na jarní a podzimní prázdniny každý rok. „Loni jsme poprvé vyzkoušeli i příměstský tábor o letních prázdninách, který se osvědčil, takže jsme ho pořádali i letos a počítáme s ním také na příští rok," dodala Vachková.

Dlabání dýní

Středisko volného času při Základní škole Hradská v Humpolci bude rovněž o podzimních prázdninách k dispozici, a to ve středu, kdy se od osmi od rána do poledne bude dýňovat. „Zájemci se mohou stále hlásit," informovala pedagogická pracovnice Ivana Krejčí s tím, že dlabání dýní naplánovali na středu, protože o program na pondělí prý nebyl velký zájem.

Také humpolecké Středisko volného času pořádá příměstské tábory. „Na výlety jezdíme po celý týden během jarních prázdnin. Zájem o ně je, kapacita nám dovolí zapsat dvacet až pětadvacet dětí," uvedla Krejčí.
Podle informací od ředitelky Dětského domova Senožaty Martiny Buchalové Horské se o prázdninách tamní děti zúčastní tanečního soustředění v Praze. „Nacvičují totiž tancování s Hankou Kynychovou, konkrétně street dance, MTV dance, muzikál a aerobik Kadet," vyjmenovala ředitelka s tím, že děti, které zůstanou v domově, budou vyrábět dárky pro sponzory.