Novinka, která se na hřišti v lokalitě na Pražské objevila, nese název Pavoučkův domeček. „Výrobním materiálem je u dřevěné části trnovník akát, u skluzavky byl použit laminát,“ informovala Andrea Unterfrancová z odboru informačních a komunikačních technologií Městského úřadu Pelhřimov na webových stránkách města.

Modernizace na zmíněném hřišti byla plánovaná. Palisádové hřiště před nedávnem prošlo celkovou kontrolou, opravou a nyní se dočkalo i výměny herních prvků. „Z důvodu špatného technického stavu byla odstraněna chaloupka a palisádové sloupky,“ informovala Unterfrancová.

V bezprostřední blízkosti stávajícího hřiště, by se v brzké době navíc mělo objevit také další lákadlo pro děti. Právě lokalita na Pražské je místem, kde má podle původních plánů již během června začít vyrůstat Rákosníčkovo hřiště.

Pelhřimovu se jako jednomu ze tří měst v kategorii od 10 001 do 25 000 obyvatel podařilo Rákosníčkovo hřiště v letošním ročníku hlasování vybojovat.

Zbrusu nové Rákosníčkovo hřiště v hodnotě 1,5 milionů korun má mít rozměry 14 krát 17 metrů a dětem nabídne například herní sestavu s lezeckou stěnou, pískoviště, kolotoč, houpačku, klouzačku nebo herní domeček.