Zábava a zážitky na ně čekají hned na několika místech. V Počátkách se v sobotu odpoledne uskuteční již druhý ročník obnovené tradice Pohádkového lesa.

Úkoly rozdají pohádkové bytosti

Na naučné stezce K pramenům Počátek na malé odvážlivce bude od třinácti hodin čekat řada pohádkových postav, které si pro ně připravily úkoly.

„Chystáme celkem sedmnáct stálých stanovišť a také dvě mobilní. Na každém z nich za splněný úkol děti dostanou razítko a malou sladkost. Závěrečná sladká odměna na ně pak čeká ještě v cíli," popsala vedoucí počáteckého kulturního zařízení Ludmila Marková.

Počátecký Pohádkový les se vloni těšil hojné účasti. „Zúčastnilo se ho na tři sta šedesát dětí. Doufáme, že letošní ročník sklidí minimálně stejný úspěch," přála si Marková.

Kdo by se v Počátkách dostatečně nevyřádil, může v neděli vyrazit do nedalekého Častrova. Tamní fotbalové hřiště bude od čtrnácti hodin patřit Odpoledni plnému her a zábavy.

Děti budou moci nejenom změřit síly v nejrůznějších soutěžích, ale také si nechat namalovat něco pěkného na obličej. Uvidí ukázku hasičského cvičení a  také si budou moci zatancovat a zazpívat se skupinou Počátečtí Maxíci.

Pořadatelé vzkazují, že děti nemusejí na hřiště přijít pěšky, ale vítány jsou nejrůznější dopravní prostředky jako například tříkolky, kola či odrážedla.

Za velbloudem do Hořepníka

Dětský den Z pohádky do pohádky anebo Pohádkový les je připraven na sobotní den také v Hořepníku. Start na zhruba kilometrovou trasu, která povede lesem a okolo koupaliště je mezi čtrnáctou a šestnáctou hodinou na tamním hřišti. Trasa je vhodná i pro účastníky s kočárky.

Děti čeká na každém stanovišti zajímavá soutěž a samozřejmě, stejně jako v Počátkách, nesmějí chybět ani pohádkové bytosti. Na konci lesa dostanou malí šikulové sladkou odměnu.

Kromě toho bude na hřišti připraven doprovodný program, jehož součástí bude kouzelník, projížďky na velbloudovi, různé stolní hry nebo kreslení na trička. K dobré náladě budou hrát Maxíci.

Děti se v sobotu budou bavit také v Pavlově. I tam k uspořádání dětského dne poslouží hřiště. Sbor dobrovolných hasičů společně s obecním úřadem si pro děti přichystaly spoustu soutěží o ceny či opékání špekáčků.

I na pavlovském dětském dnu se návštěvníci potkají se zvířaty, na kterých se budou moci povozit. Na rozdíl od dětí z Hořepníka si místo jízdy na velbloudu vyzkoušejí, jaký je pohled na svět z koňského hřbetu. Program v Pavlově začíná s úderem třinácti hodin.