Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti o víkendu zachraňovaly lidské životy

Hříběcí – Děti, které se o víkendu zúčastnily zdravotnické akce První pomoc, by dokázaly ošetřit zraněného člověka, nebo by mu dokázaly 
i zachránit život.

26.4.2015
SDÍLEJ:

Na zdravotnický kurz v obci Hříběcí zavítalo dvacet sedm dětí. Připravovaly se zde také na republikovou soutěž hlídek mladých zdravotníků. Foto: Deník/Denisa Šimanová

V odpoledních pátečních ho-dinách se děti z druhého stupně základních škol na Pelhřimovsku, děti z kroužku prv-
ní pomoci a jejich vedoucí z organizace RedFox sešly na vlakovém nádraží a společně vyrazili do obce Hříběcí. „Přijeli jsme společně vlakem a pak jsme si udělali krátkou procházku od trati až na základnu Domu dětí a mládeže. Po příchodu na děti čekaly krátké přednášky, při kterých se dozvěděly důležité informace, co se týče zdravovědy. Také jsme si vše názorně ukázali. Mezitím jsme si zahráli i pár společenských her, kdy jsme se všichni navzájem poznali," popsal páteční program hlavní organizátor akce Michal Burda.

Vysvětlil také, čím se organizace RedFox zabývá a proč byla vytvořena. „Dřív jsme 
v téhle partě pracovali v Českém červeném kříži a potom jsme přesídlili do naší organizace RedFox. Založili jsme ji za účelem volnočasových aktivit pro děti a mládež. Pro-
tože jsme byli hodně spojeni 
s tou první pomocí a zdá se nám, že v dnešní době to je hodně důležitá věc, tak jsme 
u toho i zůstali," dodal Burda.

Hned od sobotního rána se mladí zdravotníci pustili do simulovaného zachraňování maskovaných osob. „Pokračujeme v těchhle zásazích, protože podle nás je nejlepší ta škola, když si to člověk vyzkouší se vším všudy," řekl Burda. Vedoucí organizace RedFox si z Českého červeného kříže přinesli základy maskování, takže se dětem snaží vytvářet co nejvíce reálné situace.

Nejvíce se bály autonehody

„Prvně začínáme od těch méně komplikovaných zranění 
a pak postupujeme k těm složitějším. Řekl bych, že děti 
to docela dobře nesou. Největší strach ale asi mají z maskované autonehody," přemítal Burda. Děti se při tom také naučily, jak motor auta správně vypnout, aby se nic nestalo,
a jak auto zabrzdit. Připomněly si i základní prvky bezpečnosti. „Tato víkendová akce je taková příprava na republikovou soutěž hlídek mladých zdravotníků, která probíhá v každém okresním městě. Děti potom postupují na kraj a pak se jde na republiku, takže tady je to pro ně takový jediný trénink, kdy si můžou tato stanoviště vyzkoušet," vysvětlil Burda.

Protože jsou vedoucí rádi, když děti z akce odjíždějí plny zážitků, na sobotní večer pro ně připravili netradiční hru 
v lese. V neděli vedoucí shrnuli a probrali věci, které se děti na kurzu naučily, společně si všichni zahráli pár her, poklidili a v dopoledních hodinách vyrazili na vlak.
Na této akci si děti mohly vyzkoušet několik věcí. „Být figurantem, tím zraněným, potom se ocitly zase na druhé straně, v roli zachránce, kdy se snažily první pomoc poskytnout, a za třetí se rovněž otestovaly v roli rozhodčího. Ten celou situaci zhodnotil. 
A my jsme potom dětem vysvětlili, jak to mělo správně vypadat," dodal Burda.

Denisa Šimanová

Autor: Redakce

26.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Příběh prvovoličky.
5

Kateřina Ješetová zažila své volební poprvé

Naplno šestadvacetiletý Petr Marek pracuje na Biofarmě Marek Častonín teprve dva roky, ale pomáhal tady už od puberty. Jeho tatínek začal s ekologickým zemědělstvím na konci devadesátých let minulého století.
9

Na biofarmě se musejí dobře střídat plodiny a více nad tím přemýšlet

U malých voličů z Olešné vyhrály ovocné knedlíky

Olešná – Předtím, než se ve volební místnosti v Olešné usadila oficiální volební komise, za plentu a k urně se opět vrhli tamní školáci. Děti z prvního stupně základní školy letos volily své neoblíbenější jídlo.

Do Putimova zašli volit dva Markové Šalandové

Putimov – Zajímavá dvojice s voličskými průkazy zavítala do volební místnosti v Putimově u Pelhřimova.

Volební komise se ve Včelničce baví také háčkováním

Včelnička - Když se do volební místnosti ve Včelničce na Pelhřimovsku voliči zrovna nehrnou, členové komise se baví po svém.

Na nesprávném místě: Ze základní školy poslali voliče do kulturního domu

Kamenice nad Lipou – Stále rušno mají dnes ve volební místnosti v Kamenici nad Lipou. První, kdo svůj hlas do urny ve volební místnosti na tamní základní škole vhodil, byl člen komise Ján Lettrich.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení