V rámci závodu s názvem Randezvous, na který přijede na 180 skautů z celého jindřichohradeckého okresu a již zmíněné Kamenice nad Lipou, tak světlušky a vlčata porovnají své síly, schopnosti a dovednosti.

Účastníky závodu čeká hned od ranních hodin bohatý program, který započne výstavou. Na tu přivezou jednotliví účastníci dioramata, tedy soušky znázorňující konkrétní skauty a skautky.

Po zahájení odstartuje již samotný závod, který bude jednotlivá vlčata a světlušky provázet indiánským příběhem, jenž se během Rendezvous odehraje. „Jednotlivé hlídky budou muset například prokázat, že se umí správně zachovat při krizových situacích. Veškeré disciplíny navíc budou zaměřené především na praktické dovednosti, které děti v dnešním světě potřebují,“ nastínil průběh závodu Petr Klusáček, hlavní rozhodčí.

Odzimování kašny v Pelhřimově
Kašna opět zdobí náměstí v celé své kráse

Paralelně se závodem poběží i doprovodný program pro hlídky, které zrovna nebudou soutěžit. Děti budou moci například brázdit vodu rybníka Kozlov na indiánských kanoích, sestřelovat pomocí luku jednotlivé terče či si vyrobit indiánskou čelenku. Závod vlčat a světlušek v Nové Včelnici ukončí závěrečný ceremoniál a vyhlášení výsledků, které by mělo skončit přibližně v 17 hodin.