Ten je celou hrou provází. „Jedná se o krásné procházky v okolí, které naše město charakterizují, a to vyhlídky, prameny, krásná příroda. Dospělý návštěvník sbírá razítka ze stanovišť, kterých je celkem dvanáct a pro děti na každém ze stanovišť čeká dílek puzzle, z kterého si postaví našeho skřítka Počátka,“ popsala soutěž Ludmila Nováčková z Kulturních zařízení města Počátky.

Jeden z cílů putování byl právě i již zmíněný pramen sv Ludmily, kde je aktuálně bezmála padesát příbytků a přírodních domečků.

Mezi nimi nechybí radnice, škola, školka, fotbalové hřiště, kostel, záložna, pošta, nemocnice, autopůjčovna, kino, vodní ráj, hotel, rozhledna, obchod hračky a mimo jiné i hospůdka. „Náměstí už tam stálo, ale nikde jsme neviděli počáteckou věž, tak jsme vytvořili kostel s věží. A při úklidu kolem kostela jsme udělali ohromnou hromadu, kterou jsme nakonec vyžili na oheň k pálení čarodějnic,“ řekla maminka Monika Trkolová z Počátek.

Ta si aktivitu, která má děti a jejich rodiče či prarodiče při hraní naladit na stejnou vlnu, moc pochvaluje. „Děti z toho byly nadšené a myslím si, že maminky ještě víc. Na domečky jsme narazili náhodou, když jsme si šli pro razítko. Do tvoření jsme ale se taky pustili a užili si tam perfektní odpoledne,“ pochvalovala si maminka Monika Trkolová z Počátek.