Ve Speřicích, které až do minulé neděle soutěž vedly, se představí aktuální lídr a největší překvapení letošního ročníku – Slovan Kamenice nad Lipou.

„Do konce sezony je ještě hodně kol, takže nemá smysl se bavit o tom, kdo je aktuálně první nebo, zda jsme ztratili vedení v soutěži. Přesto tento zápas určitý náboj má, to přiznávám," vyjádřil se kouč domácích Pavel Žatečka.

Tomu fotbal momentálně dělá více starostí než radostí. „Doplácíme na nedisciplinovanost. Dostali jsme už pět červených karet. Nemohu tak počítat s Brzoněm, který má trest na čtyři zápasy. Minulý týden se nechal vyloučit Jančík a ten bude chybět dvě utkání," připomenul Žatečka.

Také Kamenice má s disciplínou problémy. Už dva zápasy nehraje kvůli vyloučení nejlepší střelec soutěže Dvořák. „Martin je bezesporu kvalitním hráčem, ale poslední zápasy mě přesvědčily, že na něm naše hra nestojí. Stále se dostáváme do šancí. Hlavně u Filípka platí, že je jen otázkou času, kdy začne střílet více gólů," domnívá se trenér Slovanu Radek Bouchal.

Toho může těšit zlepšená hra defenzívy, která byla v úvodu sezony kamenickou slabinou: „Za čtyři zápasy jsme dostali jen jeden gól. Bránění už je v pořádku. S tím jsem spokojený," potvrdil.

I když na zaváhání nedělních soupeřů čeká havlíčkobrodské béčko, kterému by se nejvíce hodil nerozhodný výsledek, právě dělbu bodů považují oba tábory za přijatelnou.

„Hlavně musíme zvládnout první poločas. Ten je v posledních zápasech naší slabinou, všechno doháníme až po přestávce. Úspěchem by byl jakýkoliv bodový zisk," naznačil Žatečka a z Kamenice se mu dostalo odpovědi: „Takhle od stolu bych bral bod. Možná ho po utkání budu brát všemi deseti, ale také se může stát, že s ním budu nespokojený," nechal se slyšet Bouchal.