„Děti si prohlédnou zajímavosti z přírody, o nichž třeba dosud ani neměly ponětí. Navíc trávíme odpoledne hezky všichni spolu, pohromadě,“ usmívala se Dana Dlouhá z Pacova, maminka Nikolky a Jiříka.

Malí soutěžící se ucházeli u každého z celkem čtyř stanovišť o razítko do průkazky. I samotní myslivci se podivovali, jak úspěšně.

„Poznat odlitek zvířecí stopy kolikrát není úplně jednoduché ani pro dospělého člověka. Pak přijde dívenka a všechno mi tu vyjmenuje jako nic,“ chválil Jaroslav Rathouský starší, jeden z průvodců stanovištěm.

Dětem se však dostalo i zábavného povyražení. „Mami, já chci taky na koně,“ žadonila Valérie Nováková, jen co opustila lučištnické stanoviště a všimla si, že ze hřbetu koníka právě slézá klučina. „Kéž by se dělalo takových akcí více,“ neskrývala spokojenost Hana Nováková.

Ve Zhořci na Pacovsku letos dovádělo šedesát dětí poprvé a podle slov předsedy tamního spolku zřejmě nikoliv naposledy. „Mezi lidmi pořád převažuje názor, že myslivec jen chodí střílet zvířata. Chtěli jsme ukázat, že tomu tak rozhodně není. V širším okolí navíc rodinné vyžití chybělo,“ řekl Makovec s dovětkem, že z této malé slavnosti by myslivci rádi udělali tradici.