V sobotu od druhé hodiny vypukne dětský den na zámku v Žirovnici. Na nádvoří bude k dispozici i skákací hrad a občerstvení. Děti také uvidí divadelní představení. „Pohádka o tom, jak tři loupežníci kradli jako straky, až narazili na statek, kde hospodaří babička, pejsek, koza, kohout a tři prasátka. Tam jejich štěstí v loupení končí a loupežníkům nezbývá nic jiného, než se polepšit,” popsali organizátoři. Vstupné je dobrovolné.

Bohatý program plánují na pátek i v samotném Pelhřimově. Tam mohou rodiče s dětmi dorazit ke kulturnímu domu Máj. Dětský den přiblížila mluvčí Andrea Unterfrancová. „Letos je program obohacen o několik novinek. Děti se mohou těšit na řetízkový kolotoč, airbrush tetování, fotokoutek a velké bungee trampolíny. Pokud bude hezké počasí, nebude chybět ani hasičská pěna. Připravená bude také přehlídku vozů integrovaného záchranného systému a ukázku dravců,” vyjmenovala.

Před Kulturním domem bude postavena hudební scéna, na které se odpoledne představí žáci ze Základní umělecké školy Pelhřimov a tanečníci ze souboru DanceArt Pelhřimov. Kino Vesmír se k oslavám připojí promítáním. Ve dvě hodin nabídne pásmo pohádek pro nejmenší a od pěti hodin film Barbie. Přiravené bude také občerstvení.

V Černovicích se rozhodli dětský den spojit s oslavami sto let od založení sboru dobrovolných hasičů v Dobešově. Akce začne v sobotu od dvou hodin na parkovišti u zámku. Pokračovat bude v Dobešově díky hasičům. Občerstvení bude zajištěné.

Den dětí také naplánovali poblíž Horní Cerekve. Fotbalový klub Hříběcí zve v sobotu zájemce na fotbalové hřiště Hříběcí. „Pro děti máme připravené soutěže, ukázku hasičského auta i poslušnosti psů, tvořivou dílnu, skákací hrad, projížďku na koni, malování na obličej či dětskou diskotéku,” uvedli organizátoři.