Do knihy přibyla zhruba desítka vzkazů, vzpomínek nebo vyjádření soustrasti. „Velikáni neodchází, ti jsou tu s námi – v našich srdcích – napořád,“ napsal Karel Skořepa. Vzkaz Jarmily Fráterové z Ústrašína se nesl v podobném duchu: „Navždy v mém srdci“ a autorka připojila srdíčko.

Slova jako „děkujeme“ a „nezapomeneme“ se objevila i ve většině ostatních zápisů v kondolenční knize, kterou nechala do „íčka“ umístit pelhřimovská radnice. „Smutná zpráva, nezapomene“ nebo „Je to pro mne a mé příbuzenstvo smutná zpráva, nikdy na Tebe nezapomeneme…“ či „Děkuji, pane Gotte. Byl jste bezva. Upřímnou soustrast celé rodině…“ - to lze též číst v pelhřimovské kondolenční knize.

Ilustrační foto.
V Rozkoši otevřou na loučení s Karlem Gottem kapličku

Vedle kondolenčním knihy v turistickém informačním centru hoří svíčka, fotografii Karla Gotta v černém rámečku zdobí dva karafiáty.

Ve středu v podvečer nebo ve čtvrtek ráno se objevilo druhé pietní místo s fotografií Karla Gotta u kašny na pelhřimovském Masarykově náměstí. Tam vedle dvou růží hořelo ve čtvrtek dopoledne několik spontánně zapálených svíček.