„Je to pro nás obrovská čest a zároveň příležitost předvést naši lásku k hudbě novému publiku na známém rockovém festivalu. Chystáme vystoupení, kde spojíme dechové melodie s rockovými rytmy," řekla zpěvačka Eva Svobodová z kapely Božejáci.

Božejáci hráli na plese v Kaplici. | Video: poskytla Eva Svobodová

Božejáci na Rock for People zahrají v pátek 14. června na ČT Art stage. Vstupenky na páteční program, kde lidi uvidí hvězdy jako Dogstar s hercem Keanu Reevsem, Avril Lavigne, Anetu Langerovou, jsou vyprodané. Dají se sehnat ještě lístky na celý festival.

ROCK FOR PEOPLE

Festival Rock for People je obří kulturní akcí s několika podii. Koná se v Hradci Králové a má tradici už od roku 1995. Návštěvnost se každý rok pohybuje kolem čtyřiceti tisíc lidí. Nabízí muziku různých žánrů, přednášky, workshopy a další aktivitity.

„Fanouškům nabízíme možnost se k nám připojit, brzy zveřejníme více informací na našem facebookovém profilu," doplnila k tomu Eva Svobodová.

Tady je video z Rock for People z minulého roku:

| Video: Youtube

Dechová kapela fanoušky potěší i v dalších měsících, kdy oslaví sto dvacet let na hudební scéně. Celodenní koncert se uskuteční v neděli 25. srpna v Českých Budějovicích na mezinárodním agrosalonu Země živitelka.

Zazní největší hity Božejáků i novinky v úpravách připravených přímo k oslavě výročí. „Pokřtíme nové CD. Pozvali jsme zajímavé hosty a mladé talentované muzikanty. Dále chystáme projekci, fotky, zdravici a mnoho dalšího," uvedla Eva Svobodová s tím, že srpnový koncert je první ze tří hlavních letošních akcí.