Na moderní zázemí, které vyrostlo v pelhřimovském sportovním areálu, se mohli zájemci z řad veřejnosti přijít podívat už včera odpoledne.

Prohlédnout si tak mohli například čtyři nové kurty na volejbal s umělým povrchem. Ty začaly dělníci budovat letos na podzim. Práce vyšly na necelých pět milionů korun. Kurty jsou vybaveny novými stojany včetně sezení pro rozhodčí, sítěmi a novým oplocením. „Původní kurty byly ve špatném technickém stavu, kde nefungovala drenáž a antuka už byla také na hranici životnosti," informoval vedoucí investičního odboru Městského úřadu Pelhřimov Josef Koňák.

Pod západní tribunou zimního stadionu navíc vyrostly nové šatny pro hokejisty, trenéry a rozhodčí. Práce na vybudování šaten odstartovaly 1. srpna v místě, které bylo v minulosti využíváno jako sklad materiálu a technického zařízení.

Moderní zázemí zabírá přibližně polovinu prostoru pod stávající tribunou. „Budování šaten pod západní tribunou zimního stadionu jsem sledoval od samého počátku. Byl jsem se tam opakovaně podívat, jak pokračuje výstavba, a v současné době jsme se dostali do finále. Podle mého názoru vznikl nový komplex sociálního zázemí pod zimním stadionem a jsem přesvědčen, že našim hokejistům dáme k Vánocům pěkný dárek," řekl místostarosta Pelhřimova Josef Koch.

Nové, plnohodnotné zázemí se skládá ze dvou šaten a místnosti pro rozhodčí. Jedna šatna odpovídá velikostně 38 osobám a druhá je určena pro 36 osob a rozhodčí získají zázemí pro maximálně čtyři osoby.

S novými šatnami byla vybudována plynovodní přípojka pro vytápění šaten a Sporthotelu. „Obecně s údržbou všech sportovních zařízení v Pelhřimově počítáme i v dalším roce. V rozpočtu je navrhována částka téměř 28 milionů korun pro všechna sportoviště a i na zimním stadionu se bude dále pokračovat v jeho zvelebování," prozradil Josef Koch.