Opraveno bylo i pracoviště hemodialýzy. První pacienti mohou toto oddělení využít v následujících dnech.
První etapa oprav, při níž vzniklo například nové schodiště, byla dokončena letos 
v březnu. V druhé části proběhla náročná rekonstrukce staré budovy.

Nyní může pelhřimovská nemocnice zajišťovat několik služeb, které byly doposud poskytovány mimo hranice kraje. Celková částka na stavební část projektu dosáhla sedmdesáti milionu korun. Hradil 
ji zřizovatel nemocnice Kraj Vysočina. Nová zdravotní technika stála kolem šestnácti milionu korun.

„Přínosem je především zvýšení kapacity ambulantní a transfuzní části oddělení pro naše pacienty. Kromě toho rozšíření prostor pro laboratoře nám v budoucnu umožní zavádět nové moderní laboratorní metody," řekl primář oddělení hematologie a trans-fuziologie Petr Kessler. Oddělení hematologie a transfuzologie umožňuje biologicky léčit pacienty s Kahlerovou nemocí a dalšími krevními nádorovými chorobami.

Zaměstnanci spolupracují také na přípravě nových protinádorových vakcín a zúčastňují se odborných mezinárodních konferencí.
Slavnostní otevření se koná ve středu 4. listopadu odpoledne. Přítomen bude i hejt-man Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
Jelikož se široká veřejnost do těchto míst běžně nedostane, rozhodla se Nemocnice Pelhřimov uspořádat ve středu i den otevřených dveří. Ten začne v patnáct hodin a bude trvat hodinu a půl. Zájemce bude provádět a informovat personál nemocnice o činnosti oddělení i využívaných metodách.

Jana Kudrhaltová