„Máme už čtyři děvčata přihlášená a vesměs jsou z Havlíčkobrodska a Táborska,“ uvedla krátce po uveřejnění organizátorka soutěže Jitka Vachková.

Tradičně soutěž láká dívky z širokého okolí. Nejvíce se podle organizátorky každoročně hlásí dívky z Pacova. „Zatím jsme přihlášky neposílali, ale soutěžící z naší školy se určitě zúčastní,“ informovala vychovatelka klubu pacovské základní školy Miroslava Štěpánková.

Dodala také, že zatím je jistá jedna soutěžící, u druhé je účast padesát na padesát. „Zájemkyň by bylo i více. Bohužel se ale termín základního kola Dívky roku kryje s jednou školní akcí, do které byla již některá děvčata dopředu přihlášena,“ informovala Štěpánková.

Jak ale potvrdila, se soutěžícími do pelhřimovského kulturního domu dorazí i fanoušci. „Soutěž je u nás velmi populární a určitě se na základní kolo pojedeme s žáky podívat,“ usmála se Štěpánková.

Oproti tomu je zájem u pelhřimovských dívek téměř nulový. „Mám velký problém s pelhřimovskými děvčaty. Vlastně v loňském roce již nebyla ani jedna a předloni asi jen jedna soutěžící,“ konstatovala Vachková.

Lákadlem pro účast v soutěži by kromě jedinečného zážitku mohly být i hodnotné dary, které dívky každoročně dostávají.
Kolik se nakonec soutěživých dívek letos přihlásí, je v současné době otázkou. Přihlášky se totiž uzavírají až 28. ledna.

Pokud bude zájem větší, udělají předkolo

Pokud by byl zájem velký, organizátoři mají řešení. „Maximální hranice přihlášených je dvanáct dívek. Když je do dvanácti účastnic, tak je kolo jen jedno. Kdyby jich bylo více, tak by bylo nutné udělat předkolo, ze kterého by se dvanáct dívek poté vybralo,“ vysvětlila případné řešení Vachková.

Letos budou soutěžící bojovat o pomyslný post ledové královny. Tématem celé soutěže je totiž právě ledové království. „Někdy je vybírání tématu složité a někdy se nápad objeví hned, když končí předchozí Dívka roku,“ zhodnotila Vachková, která letošní téma vymyslela. „Takže budeme vybírat ledovou královnu,“ dodala s úsměvem Jitka Vachková.

Adeptky na post Dívky roku porovnají své síly v tradičních soutěžích, jako je tanec, rozhovor, volná disciplína nebo zručnost. „Zručnost by se správně měla předvádět na pódiu, ale já to tak nedělám. Vždy je právě zadané nějaké téma a děvčata si do toho musí připravit nějaký kostým,“ vysvětlila organizátorka.

Dívky nemají ve vytváření žádné hranice. „Musí si vytvořit nějaký kostým do tématu ledové království, ale jestli to bude inspirované přímo filmem, nebo ne, je na nich,“ dodala Vachková.