Speciální cyklopoint je k dispozici vedle humpoleckého infocentra, na křižovatce turistických a cykloturistických tras, kde si mohou cyklisté opravit, napumpovat i napojit své miláčky. „Takový cyklopoint by podle mě měl být v každém městě. Podobná zařízení, kde jsou tyto dobíjecí stanice, využívám třeba na horách. Je to úžasná věc,“ pochvaloval si iniciativu Městského kulturního a informačního střediska v Humpolci místní Tomáš Koubek.

V samoobslužné servisní stanici je k dispozici všechno potřebné nářadí a také hustilka. „Součástí cyklopointu je také nabíjecí stanice na elektrokola. Pokud vám dojde energie, nezoufejte. Všechny druhy kabelů jsou k dispozici v infocentru a dvě restaurace jsou hned naproti. Energii tudíž snadno a rychle doplníte vy i vaše kolo,“ sdělila cyklistům ředitelka humpoleckého Městského kulturního a informačního střediska Marcela Kubíčková.

Penny market, jehož výstavba začala letos v dubnu, leží na okraji města ve směru na Žirovnici.
Stavba Penny marketu v Počátkách: nová konkurence a cesta na Žirovnici objížďkou

Podle Lukáše Herny z Vilémova bude mít cyklopoint dobré uplatnění i v době, kdy budou servisy zavřené. „Když nastane nějaký defekt a cyklista zrovna zapomene potřebné nářadí, tak si díky této novince pomůže sám,“ vítá vychytávku pro cyklisty sportovec z Vilémova.

Vrátí vám i peníze

Po vrácení nářadí a uzavření dvířek vydá zařízení peníze zpět.

Jelikož v Kulturním domě Máj bylo dočasně zřízeno očkovací centrum, uskutečnilo se předání Cen města Pelhřimova v Městském divadle Lubomíra Lipského.
Kvůli covidu rozdali Ceny města Pelhřimov v Máji. Později

Ačkoliv název tomu nasvědčuje, cyklopoint není určen výhradně pro jízdní kola. Zájemci si tak u černého plechového pomocníka dohustí či opraví i své kočárky, koloběžky a další vozítka.

Zmíněné íčko připravilo samoobslužnou servisní stanici v rámci dotačního programu Kraje Vysočina Infrastruktura cestovního ruchu 2021. Celkové náklady na pořízení cyklopointu byly bezmála sto tisíc korun a Kraj Vysočina tuto aktivitu podpořil částkou téměř padesát tisíc korun. „Taky jezdím na kole a všimla jsem si, že podobná zařízení se občas někde objevují. Známý má i elektrokolo a když jsme byli v Rakousku, tak si u hospody kolo píchnul na nabíječku a docucnul si baterku. Říkala jsem si, že by to bylo fajn udělat i u nás,“ vyprávěla Marcela Kubíčková, jak k nápadu došla.