VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cyklistický závod v Humpolci se pojede také po schodech

Humpolec – Již v sobotu startuje třetí ročník cyklistického závodu Humpolecká padesátka.

26.9.2014
SDÍLEJ:

V sobotu vyrazí závodníci na trasu Humpolecké padesátky.Foto: Aneta Slavíková

Tentokrát se bude závodit ve čtyřech kategoriích – muži, muži nad padesát let, ženy a junioři. Muži pojedou trasu dlouhou téměř dvaapadesát kilometrů, pro ženy a děti do osmnácti let je připravena trať poloviční.

Závod od minulých ročníků prošel drobnými změnami. „Letos jsme byli nuceni provést menší úpravy na trati. V Humpolci je z důvodu rekonstrukce uzavřena Žižkova ulice, a proto se pojede přes Dolní náměstí, kde na závodníky čeká překvapení v podobě zdolání schodů, což bude i pro diváky zajímavá podívaná. U rybníka Hadina vznikla nedávno asfaltová cesta, která není pro horská kola to pravé, a proto se pojede nově po hrázi," popsal spoluorganizátor závodu Tomáš Voplakal.

Měsíc před startem pořadatelé spustili on-line registraci. Ovšem možnost přihlásit se do soutěže trvá až do samotného začátku závodu. „Nyní máme již přes osmdesát přihlášených jezdců. To významně předčilo všechna naše očekávání. Hromadný start je naplánován na jedenáctou hodinu dopolední u rybárny na hrázi rybníka Dvorák," informoval ředitel závodu Libor Voplakal.

Zajímavé výhry

Na ty, kteří budou nejrychlejší, čekají v cíli zajímavé výhry. „Sponzoři a partneři závodu nám poskytli pěkné věcné dary, které zahrnují například sklo, trička, dárkové poukázky, tašky a další odměny," upřesnili Voplakalovi.
Jelikož závodní trasy vedou většinou po nezpevněných komunikacích a za Hněvkovicemi se pojede i lesem, pořadatelé doporučují absolvovat závod pouze na horských a či trekingových kolech.

Závodníci budou projíždět i centrem města, a tak museli organizátoři připravit náležitá bezpečnostní opatření na frekventovaných křižovatkách a silnicích. „Na křižovatkách bude umístěno přechodné dopravní značení s úpravou nejvyšší povolené rychlosti pro automobily. O bezpečný provoz se postarají rovněž zástupci z řad organizátorů, kteří si na pomoc přizvali i policii," popsal opatření Voplakal. „Hlídka by měla řídit provoz na křižovatce ulic Okružní a Lnářská u autobusového nádraží," doplnili.

Trasa závodu vede také přes Hněvkovice, kde je na stejný den naplánovaná hasičská soutěž na tamním fotbalovém hřišti. Organizátoři se však problémů s průjezdností neobávají. „Předpokládáme, že auta budou stát na silnici podél hřiště, silnice by tedy měla být bez potíží průjezdná. Navíc si myslím, že peloton se roztrhá hned stoupáním na Orlík, takže v Hněvkovicích už početné skupiny nepojedou," vysvětlil Voplakal.

Trať začíná u rybníka Dvorák, následně pokračuje k hradu Orlík. Odtud budou závodníci pokračovat ulicí Hradská, přes Dolní náměstí, Rašínovu a Lnářskou ulici a pak už vyjedou na silnici k Hněvkovicím. Z Hněvkovic trasa pokračuje lesem na Valchu, dále přes Petrovice, Jiřice, Brunku, Světlický Dvůr a přes Hadinu se cyklisté vrátí zpět k rybníku Dvorák, kde je cíl.

Pořadatele velice těší jak zájem závodníků, tak i diváků. Jsou také rádi za ochotu sponzorů a města, kteří jim při organizaci závodu vyšli vstříc.

Michaela Blehová

Autor: Redakce

26.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Hynek Šmilauer a Zuzana Šmilauerová, Pacov, 13. 10. 2017, 3 350 g, 2 750 g

Porodnice hlásila narození dvojčat. Byl to vlastně svátek nejen pro rodinu

V Onšově z nebe pršeli plyšáci

Onšov – Nevšední týden, kdy se do Domova důchodců v Onšově vypravily děti z pražské mateřské školy, se povedl na jedničku. Během něj se proměnily v indiány, vypravily se za pokladem a zazpívaly si indiánské písně.

Podívejte se na další miminka z pelhřimovské porodnice a hlasujte v anketě

Pelhřimov - V pelhřimovské porodnici se narodilo dalších 9 dětí.

Hnutí ANO nevyhrálo pouze ve 23 obcích

Pelhřimov – Hnutí ANO 2011 našlo na Pelhřimovsku, kde se nachází 120 měst a obcí, přemožitele ve 23 obcích. Dílčí volební vítězství si připsalo sedm volebních stran.

Do města rekordů se sólovým vystoupením zavítá Lenka Dusilová

Pelhřimov – Šestinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl Lenka Dusilová zavítá v úterý 24. října do pelhřimovského Divadla Lubomíra Lipského.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení