Ta je již tradiční akcí na Pelhřimovsku, kterou pořádá občanské sdružení Hodina H, které letos slaví třináct let své existence, proto i letošní ročník Čokoládové hodiny bude speciální jako číslo 13.

„Návštěvníci, kteří se chystají na tuto akci již poněkolikáté, se mohou opět těšit na čokoládovou fontánu pana Křižana, lahodný horký polibek se šlehačkou, čokoládové produkty Fair Bio a čokoládové speciality z Francouzské prodejny v Pelhřimově," sdělila projektová manažerka organizace Hodina H Pelhřimov Eva Havlíčková.

I tento rok připraví zahraniční dobrovolníci na Evropské dobrovolné službě v Hodině H čokoládové recepty ze svých zemí, nabídnou je k ochutnání a k tomu přiloží i recept.

Určitě se potkáte s Josepem a Albou ze Španělska, Astou z Litvy, Isabelle z Německa a Amandine z Francie. Ti všichni nachystají čokoládové pokrmy ze svých zemí pro návštěvníky akce.

„ A nebojte se, všichni se učí česky. Aktivní seniorky ze seniorklubu Hodiny H nelení ani letos, potkat je osobně s jejich dobrotami můžete přímo na Čokoládové hodině. V ruchu návštěvníků honících se za různými chutěmi čokolády je poznáte tak, že jejich „mňamky" jdou opravdu na dračku a jsou pryč jako jedny z prvních," dodala Eva Havlíčková s tím, že novinky letošního ročníku jsou spojeny s Evropským rokem 2015 – Evropským rokem rozvoje.

Čokoládu si vyrobí z kakaové hmoty

Na Čokoládové hodině budou k dispozici letáky, informace a k vidění video spot kampaně Česko proti chudobě. „Děti si budou moci vyzkoušet výrobu vlastní čokolády z kakaové hmoty a kakaových bobů od 15 do 16 hodin díky spolupráci s projektem Férová čokoláda," komentovala manažerka.

Malí i velcí si budou moci prohlédnout výstavu Děti cizinců v České republice. Děti se mohou zapojit i do kreativních workshopů s čokoládovým zdobením a čokoládovými kolážemi. Na akci dokonce vystoupí i taneční klub Hodina H. „A to není všechno. Určitě vás na samotné akci čekají další překvapení a soutěže. A hlavně sladká vůně a lahodná chuť čokolády. Přijďte a uvidíte," uzavřela Eva Havlíčková.