„Cílem projektu je přeměna odborných středních škol na centra celoživotního vzdělávání. Po absolvování tohoto projektu bude moci škola nabídnout vedle počátečního vzdělávání i další vzdělávání,“ informoval ředitel pelhřimovské Střední školy Jaroslav Plášil.

Na pelhřimovské škole by se v rámci tohoto projektu měly připravovat tři vzdělávací modulové programy. „Bude to strojírenské minimum, elektromechatronika a zpracování dřeva,“ uvedl Plášil s tím, že projekt také umožní přípravu pedagogických pracovníků na nové funkce školy, zejména pedagogické projektování, vzdělávání dospělých, marketing a celoživotní kariérové poradenství.

V rámci projektu by se pelhřimovská Střední škola měla stát otevřenou institucí poskytující počáteční i další vzdělávání pro žáky a dospělé s ohledem na jejich možnosti, zájmy, předpoklady, a vzhledem k potřebám regionálního trhu práce. Projekt má na starosti Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a je financován z Evropských sociálních fondů a státního rozpočtu České republiky.

„Projekt by měl trvat až do roku 2013,“ podotknul Jaroslav Plášil. Účastní se ho 325 škol z celé republiky. Na Pelhřimovsku to jsou kromě pelhřimovské Střední školy ještě dvě z Humpolce. Česká zemědělská akademie a střední škola SČMSD.

„Určitě je to zajímavý nápad. Lidé by se měli učit celý život. A pokud tady tu možnost budou mít, tak proč jí nevyužít,“ uzavřela studentka Simona Mašerová.