V připravovaném rozpočtu se podle všeho s penězi na její demolici nepočítá. Městská příspěvková organizace Dům dětí a mládeže se z prostor na Pražské ulici stěhovala před pěti lety. Už tehdy se hovořilo o tom, že to nebylo za pověstných pět minut dvanáct, ale pět minut po dvanácté.

Za pět let ale radnice nenašla řešení, jak lokalitu proměnit v důstojné, nebo alespoň užitečné místo. Město o odstranění objektu bývalého domu dětí a mládeže na Pražské ulici v současnosti uvažuje. „Uvažujeme tam i o rekonstrukci kanalizačních sítí. To znamená, že počítáme s vytvořením studie, která by zpracovala nejvhodnější využití toho místa, s čímž by souvisela i demolice," reagoval na dotaz Deníku pelhřimovský místostarosta Ladislav Med (ODS).

Neútulné zákoutí s chátrající stavbou není na očích. Vede tam slepá ulice, kdo nutně nemusí, ten se do těchto míst nedostane. Přesto je tady v některých dnech až příliš živo, neboť sem zajíždějí lidé, kteří míří na nedaleké úřady.

Kdyby na místě budovy, která dávno dosloužila, přibyla parkovací místa, přinesla by taková investice užitek i obyvatelům přilehlého obytného domu. „Je možné, že tam dojde ke zvýšení počtu parkovacích míst, ale zdůrazňuji, že studie zatím není," naznačil budoucnost zatím stále nehostinného místa Med. „Nejdříve musí vzniknout studie, která zatím není, a pak se můžeme bavit konkrétně," doplnil místostarosta. Podle něho není pravděpodobná varianta s prodejem pozemku, neboť se pro město jedná o strategický pozemek.

Až bude radnice disponovat studií, půjde při zatím nejasné revitalizaci bývalého domu dětí a mládeže a jeho okolí cestou pokusit se získat na financování záměru dotaci.

V příštím roce nezmizí ani podivuhodný plot z lešenářských trubek, který rovněž přibližně pět let předěluje jednu z cest kolem kulturního domu Máj. Plot se stavěl narychlo, předělení cesty si tehdy vyžádal vážný úraz školáka na nedaleké rušné ulici.
Radnice ale v této části města plánuje rozsáhlejší investici, a to do vybudování multifunkčního hřiště za budovou nedalekého soudu.

Nové oplocení nebo předělení průchodu slibuje řešit v souvislostí se zmíněnou investicí. „Město Pelhřimov se přibližně od roku 2010 snaží získat do svého vlastnictví nemovité věci v katastrálním území. Pelhřimov za areálem soudu, které jsou ve vlastnictví České republiky s příslušností hospodařit s majetkem státu pro Českou správu sociálního zabezpečení," přiblížil záměr radnice místostarosta Med.

Pozemky se městu zatím nepodařilo převést do vlastnictví, převodu brání skutečnost, že nemovitosti má v současnosti pronajaté soukromý podnikatel. Kdy se jednání posunou a kdy tak dojde i na odstranění nevzhledného plotu, není v tuto chvíli jasné.