Kampaň se koná potřetí. Výzva, aby se lidé v tento den vydali na poštu, na úřad, do banky či do obchodu v bačkorách, má symbolizovat hlavní myšlenku Papučového dne, tady aby člověk mohl do konce svých dnů zůstat doma. „Pelhřimov by nebyl městem rekordů, kdyby jeho obyvatelé nevyužili příležitosti a nepokusili se být v něčem nej. Čím více se nás v papučích sejde ve čtvrt na dvanáct dopoledne na náměstí, tím líp. Zveme každého, kdo je ochoten podpořit dobrou věc, i když to znamená udělat si ze sebe legraci a čelit nechápavým pohledům kolemjdoucích. Přijďte si s námi udělat fotku a stát se rekordmanem,“ vyzývá jménem Oblastní charity Pelhřimov Dominika Dufková.

Oblastní charita Pelhřimov nabízí jako jednu ze svých služeb domácí hospicovou péči Iris. Mobilní hospic Iris je jedním z jedenadvaceti zařízení tohoto typu, které se rozhodly u příležitosti Světového dne hospicové a paliativní péče zviditelnit prostřednictvím nápadu s bačkorami.

Osvětovou kampaň v České republice pořádá od 7. do 13. října Mobilní hospic Ondrášek a Papučový den podporují sportovci jako David Moravec, vítěz z Nagana 98, Markéta Tomášková, mistryně světa v paraglidingu, Josef Ptáček, mistr světa v grapplingu a Libor Uher, horolezec. Všichni jsou tváří nového spotu pro Papučový den a všichni budou 7. října v papučích.

Osvětovou kampaň Doma. Týden pro mobilní hospice podpoří v Pelhřimově další počiny, které připravila pod charitou působící domácí hospicová péče Iris. V úterý 8. října se od 17 hodin uskuteční v hudebním oddělení městské knihovny přednáška socioložky Jiřiny Šiklové o životě, stárnutí a umírání a v sobotu 12. října od 16 hodin se bude konat pro změnu benefiční koncert Podolského chrámového sboru v kostele svatého Bartoloměje.