Teprve pětadvacetiletý cestovatel se tentokrát vydal na cestu po Arménii, Gruzii a Náhorním Karabachu. Během své trasy se stihl otrávit alkoholem, zabloudit na minové pole či zachránit život štěňátkům. O chvílích příjemných i nepříjemných bude vyprávět pelhřimovskému publiku již v úterý.

„Příběh jeho pěší, cyklistické a stopařské výpravy je svědectvím o jednoduchosti života a půvabu svobody, u kterého se budete smát od začátku až do konce. Nečekejte popisy historie nebo památek. Cestovatelská projekce Ladislava Zibury je plná humoru, lidských příběhů a lidové moudrosti,“ informovali pelhřimovští pořadatelé.

Při nehodě se zranili dva lidé.
Vůz po nárazu do stromu začal hořet. Zranili se dva lidé

Sál pelhřimovského Divadla Lubomíra Lipského je již na tento termín vyprodaný, avšak Zibura bude v pondělí 19. února se stejným pořadem také v jihlavském divadle DIOD, kde se vystoupí rovnou dvakrát. Odpolední cestovatelská přednáška od půl šesté je vyprodaná, volné vstupenky jsou ještě na půl devátou večer.

Ladislav Zibura nachodil na pěších poutích, jako jsou například Řím, Jeruzalém či Nepál již přes pět tisíc kilometrů a další tisíce najezdil na kole a stopem. Zatím stihl napsat dvě knihy – 40 dní pěšky do Jeruzaléma a Pěšky mezi buddhisty a komunisty, které se staly bestsellery. Mimo psaní knih se věnuje právě cestovatelským projekcím, které si oblíbilo početné publikum.