V programu, který na černovickém tržišti začne ve 14 hodin, zůstala tradiční lákadla jako horolezecká stěna, veteránské motocykly či šermíři. Nebude chybět ani živý medvěd a jízda na velbloudech. Zahraje Černovická dechovka, kterou doplní ukázka argentinského tanga a večer pak vystřídá dechovka Přespolanka a rocková formace s houslemi Four Johns.

Návštěvníci se mohou těšit i na netradiční převleky černovických žen, které spolu s hasiči, pionýry a dalšími spolky patří k hlavním organizátorům akce. Ženy, které pečou bramborák a další pochoutky, si už vyzkoušely převleky pirátů nebo punkerek. „I letos budou mít netradiční kostýmy, ale je to překvapení do poslední chvíle," poznamenal starosta Černovic Jan Brožek.

Akce Černovicko se baví za deset let získala věhlas v okolí, přijíždí na ni asi 450 lidí z okruhu nejméně 30 kilometrů a svůj pobyt na chatách i chalupách akci uzpůsobují i rekreanti. Letošními vrcholy by mohlo být sportovní cvičení „work-out" z Ostravy či vystoupení mezinárodně známého varietního cirkusu Karromato, který pracuje s velkými dřevěnými loutkami.