„Dobrovolníky sháním mimo jiné hlavně přes sociální média, protože mi to teď přijde jako nejdostupnější systém. Snažím se totiž oslovit i mladou generaci, která teď dobrovolnictvím může vyplnit prázdniny,“ sdělila koordinátorka dobrovolníků z již zmíněného centra Michaela Chábová s tím, že zatím se to celkem daří.

Dobrovolníků ale není nikdo dost a stále jsou potřeba další. „Podařilo se mi sehnat nějaké nové dobrovolníky v Pelhřimově a v Pacově a také mám kontakt na nové lidi v Kamenici nad Lipou. Další čtyři bych ale například ještě v Pelhřimově potřebovala,“ přemítala Michaela Chábová.

Přihlásit se mohou i lidé, kteří chtějí pomoci, ale mají čas například jen jednou v měsíci. „Je to úplně neomezené. Obecně dobrovolnictví je hlavně o tom, že je hrozně fajn, když si někdo udělá na někoho čas hodinku jednou za měsíc. Když vezmu v potaz důchoďáky, oddělení dlouhodobě nemocných v nemocnici nebo léčebnu dlouhodobě nemocných, tak ti lidé tam jsou hrozně vděční a rádi, že vůbec někdo obětuje čas a zajde za nimi,“ usmála se Chábová.

Pelhřimovské dobrovolnické centrum spolupracuje zhruba s dvacítkou organizací na Pelhřimovsku. „Jedná se jak o sociálně ekologicky, tak lidsky založené organizace,“ doplnila koordinátorka dobrovolníků.