V Agrostroji jeho návště-va Pelhřimova začala v půl třetí odpoledne, kdy na recepci nejvýznamnější společnosti ve městě dorazil 
v doprovodu hejtmana Vysočiny Jiřího Běhounka.

S historií i současností této úspěšné strojírenské firmy Zemana seznámil generální ředitel Agrostroje Lubomír Stoklásek, který připomněl, že jde o první návštěvu hlavy státu od dob, kdy na konci šedesátých let minulého století zavítal do podniku tehdejší komunistický prezident Ludvík Svoboda.

Zeman tak věděl a ve svém proslovu zdůraznil, že se firma dostala na výsluní díky současnému managementu v čele s Lubomírem Stokláskem, který přišel do Agrostroje v roce 1997.

To připomněl ještě jednou, a sice když formuloval svůj názor na Evropskou unii, kterou označil za skvělý projekt s mizerným vedením. „Jako by byl skvělý projekt podniku, a místo tohoto generálního ředitele (Lubomíra Stokláska – pozn. red.) před vámi seděl Zdeněk Bakala," rýpl si Miloš Zeman.

Zastavení v Agrostroji, který se potýká s nedostatkem kvalifikovaných strojařů, bylo dobrým důvodem, aby prezident poukázal na nedostatky v českém školství.

„Asi budeme muset změnit strukturu našeho školství,. Dát daleko větší důraz na technické školství, protože tady se produkuje spousta právníků, spousta ekonomů, kteří někdy už končí na úřadech práce, 
a naopak počínaje učňovským školstvím máme málo kvalifikovaných lidí v technických oborech," prohlásil prezident před zaměstnanci Agrostroje.

Jako dárek si odnášel dva šachové pěšce, což okomentoval poznámkou, že očekával v souladu s výrobním programem pelhřimovského Agrostroje, že dostane rozmetač chlévské mrvy. „Za tohoto pěšce velice děkuji a budu ho používat jako těžítko," poděkoval za dárek Zeman.