VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město chtělo o „Čečkárně“ jednat, Fohl ji dočasně zavřel

Kamenice nad Lipou – Nepořádek, hluk a nevzhledný stav budovy – to jsou hlavní důvody stížností obyvatel Kamenice nad Lipou na provozovnu Herna Bar Alfa, známé jako „Čečkárna", které se dostaly k představitelům města.

27.12.2013
SDÍLEJ:

„Čečkárna“ je kus od centra města, sice v málo frekventované uličce, ale zároveň nedaleko hlavního sídliště. Foto: Deník/ Jan Mazanec

Ti se proto na základě těchto podnětů rozhodli pozvat na zasedání rady, které se uskutečnilo ve středu 11. prosince, jednatele této provozovny, v níž se konají například punkové, rockové či metalové koncerty, Miloše Fohla.

Provozování hostinské činnosti

V předvolání se jako důvod tohoto postupu uvádí právě „opakované připomínky občanů k provozování hostinské činnosti v nemovitosti v ul. Na Sušírně čp. 375". Poté následují dva body, které mají jednatele upozornit na další zákonné kroky, k nimž může dojít při jeho neochotě k domluvě.

V prvním případě jde konkrétně o upozornění, že pokud majitel neudržuje pozemek, který užívá nebo vlastní, a naruší tak vzhled obce, může mu obec uložit pokutu až do výše 100 tisíc.

Ve druhém bodě je podotýkáno, že ve věci provozování hostinské činnosti může být dále jednáno s živnostenským úřadem, s hygienickou stanicí a s hasiči. Jak uvedl starosta Kamenice nad Lipou Ivan Pfaur, toto předvolání bylo odesláno oběma jednatelům provozovny Herna Bar Alfa, tedy jak Miloši Fohlovi, tak i Zdeňku Fohlovi, nicméně na radu města se dostavil jen první jmenovaný.

Dopis městu

„Musím říct, že pan Fohl se zde vyjádřil tak, že jeho vystoupení budilo rozpaky. Místo, aby se vyjádřil k problému jeho provozovny, tak poukazoval na jiné případy. Četl nám také jím sepsaný dopis, ve kterém uvádí i to, že tedy provozovnu dočasně uzavírá," okomentoval jednání na radě starosta Ivan Pfaur.

Jednatel podniku Herna Bar Alfa Miloš Fohl řekl, že z předvolání na radu města, které mu bylo doručeno, vycítil, že město si nepřeje, aby „Čečkárna" dál fungovala.

Ve zmíněném dopise městu mimo jiné píše, že je na místě zvážit, zda nebyla naplněna podstata trestního činu zneužití pravomoci úřední osoby.

„V tomto předvolání mi bylo jen vyhrožováno paragrafy. Jakoby mi naznačovali, že můj podnik chtějí zlikvidovat. Neřekli mi hlavně ani to, kdo konkrétně si na hluk a nepořádek kolem stěžoval," uvedl svůj názor Miloš Fohl.

Ten také dále dodal, že policie v „Čečkárně" byla ještě před termínem této rady města, poukázala na hluk a nepořádek v přiléhajících ulicích, nicméně podle slov Fohla tu nic nezákonného neobjevila.

Výtku, že budova „Čečkárny" není opravená, sám Fohl uznává s tím, že hlavním problémem jsou finance. Ovšem s tvrzením, že kolem podniku je velký nepořádek, nesouhlasí.  „Stane se, že návštěvníci klubu vyhodí venku nějaké lahve a podobně, které si ale navíc sami přinesou a konzumují je venku. To nemůžeme uhlídat. Ale snažíme se v okolí herny vždy po každé akci uklidit. Nemůžeme být však zodpovědní za chování lidí v ulicích," podotkl Fohl.

V současné době Miloš Fohl tvrdí, že další kroky včetně znovu otevření provozovny zváží až po obdržení vyjádření a odpovědi starosty a rady města na jeho zmiňovaný dopis.

„Pan Fohl si od nás nenechal nic vysvětlit. Nabyl přesvědčení, že ho město nutí, aby ukončil své podnikání. Přitom jsme se s ním chtěli domluvit na tom, jak postupovat proti hluku a nepořádku kolem jeho provozovny, na který si obyvatelé stěžovali," doplnil Pfaur.

Po rozhodnutí Miloše Fohla „Čečkárnu" dočasně uzavřít se na facebookových stránkách tohoto klubu objevila zpráva, z níž vyplývá, že město „Čečkárnu" zrušilo. „I přes to přišlo na dnešním zasedání rady města Kamenice nad Lipou rozhodnutí, které nám vyrazilo dech – koncerty zrušeny s okamžitou platností," píše se na facebooku.

Jak sdělil Ivan Pfaur, poté přímo jemu začaly posílat emaily další rozhořčení, ale evidentně i špatně informovaní, návštěvníci klubu. „Přitom z veřejného výpisu z usnesení tohoto zasedání rady je jasné, že město nic neruší, ale bere na vědomí rozhodnutí dočasně podnik uzavřít, které vzešlo od samotného jednatele," zdůraznil Pfaur.

Názory lidí z Kamenice nad Lipou na provozovnu „Čečkárna" se mění podle toho, jak daleko od ní bydlí. V sousední lokalitě, ale asi 150 metrů od podniku, má dům Petr Novák.

„Kdybych tam asi dvakrát v životě nebyl, tak o nich ani nevím. Vím jen, že tam pořádají nějaké akce, ale hluk ke mně přes další zástavbu neproniká ani v létě. Takže ze sebe mohu říci, že jsem v této věci spíš nezúčastněná osoba," říká Petr Novák.

Kritičtější pohled ovšem má Martin Kantor, který bydlí v těsné blízkosti „Čečkárny". „Hluk je trochu slyšet jen v létě, když mám otevřená okna. Ale horší je, že na ulici se tam občas lidé válejí po zemi a ráno tam bývá rozbité sklo, nepořádek a další projevy vandalismu," říká obyvatel nedalekého domu. Za arogantní pak Martin Kantor považuje to, že někteří hosté podniku parkují delší dobu v obytné zóně, a to i tam, kde jejich auta brání jiným řidičům ve výhledu při výjezdu na hlavní silnici.

Aneta Slavíková, Jan Mazanec

Autor: Redakce

27.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

I sociální demokraté sledovali výsledky voleb společně.
18

Hodnocení voleb: Zklamání i naděje politiků

Jan Pošvář, lídr Pirátů na Vysočině.

S výsledkem jsme rozhodně spokojeni, libuje si lídr Pirátů

Zelení: Smetla nás vlna populismu a extremismu

Vysočina – Za výprask tradičním stranám označila volby Hana Veronika Konvalinková, která byla jedničkou kandidátky Strany zelených na Vysočině.

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

Vysočina - Strana TOP 09 se do poslanecké sněmovny dostala takříkajíc s odřenýma ušima.

AKTUALIZOVÁNO

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

Vysočina - Volby do Poslanecké sněmovny ČR skončily. Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO.

ČSSD Vysočinu neudržela, ANO slaví vítězství

Vysočina – Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO. Hlas hnutí ANO dalo 28,63 procent vysočinských voličů. Pro ANO jde o výrazné zlepšení oproti minulým volbám v roce 2013, kdy pro tuto stranu v kraji hlasovalo 15,89 procent voličů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení