Miroslava Suchardová bude po oba víkendové dny v otevírací době muzea bavit návštěvníky v kostýmu čarodějnice a zájemcům ukáže nejzajímavější kamínky. Děti si s nimi pohrají a některé si možná odnesou i domů. „Dokázala nazdobit více než 43 tisíc kamínků,“ sdělil Josef Vaněk, ředitel pelhřimovského muzea rekordů.

V neděli od šesti večer mohou návštěvníci pokračovat na netradiční čarodějný večer na Masarykově náměstí v Pelhřimově.

„Vzhledem k tomu, že se u rybníka Stráž buduje okruh pro pěší, cyklisty a in-line bruslaře, nemůže se tam uskutečnit pálení čarodějnic. Proto bude program na Masarykově náměstí,“ vysvětlil místostarosta Karel Kratochvíl.

| Video: Youtube

Oheň na náměstí bude asi metr a půl vysoký, bude umístěný v kovové vaně o rozměrech dva krát tři metry s vyvýšenými okraji. Vana bude podsypána pískem. Na bezpečnost dohlídnou dobrovolní hasiči.

Děti si budou moci opéct špekáčky na mobilních ohništích. Na náměstí budou k dostání uzeniny na opečení a také pelhřimovské pivo a bezinková limonáda. K poslechu zahraje kapela Páťáci. Děti s rodiči se mohou vydat také na Čarodějnou stezku v režii Domu dětí a mládeže Pelhřimov.