V 19.30 hodin tam vystoupí totiž hned tři špičkoví čeští umělci. Mezzosopranistka Edita Adlerová, tenor Milan Pelikán a klavíristka Marcela Šestáková.

Zazní skladby nejen Emmericha Kálmána, Franze Lehára a Johanna Strausse, ale třeba i duet Přípitek z Verdiho Traviaty. Na posluchače tedy čeká sedmdesát minut ve společnosti krásné hudby ze slavných operet a muzikálů.

Edita Adlerová vystudovala pardubickou konzervatoř, kde v roce 1991 absolvovala rolí Carmen, a stala se tak i nejmladší Carmen v historii opery. Role živočišné a energické hrdinky Bizetovy opery ji také provází po celý její profesní život.

Dnes by si na něco takového netroufla

Na nastudování Carmen měla tehdy jenom tři měsíce. „Roli v divadle J. K. Tyla v Plzni jsem přijala, protože jsem popravdě byla ještě mladé ucho. Dnes bych si něco takového vůbec netroufla," uvádí Edita na svých webových stránkách.

Na základě této zkušenosti však vznikl pořad Carmen a flamenco, který sklidil u diváků velký ohlas. Vždyť Edita Adlerová je pro Carmen jako stvořená už jenom proto, že opravdu vypadá jako krásná španělská seňora. Carmen a flamenco v sobě spojuje operní árie s doprovodem kastanět, kytar a tradičním španělským tancem.

Čardášová princezna je dalším Editiným projektem. I zde si mohou do její osoby diváci promítnout temperamentní maďarskou krásku, která navíc krásně zpívá. Partnerem v duetech je Editě Adlerové tenor Michal Pelikán, kterého ctitelé divadla a vážné hudby znají i z jeho účinkování v Národním divadle.

O klavírní doprovod se postará Marcela Šestáková, která si pro posluchače připravila i klavírní introdukci Karla Komzáka Nový život a Straussovo Na krásném modrém Dunaji.