Aktuální osmý ročník mu přinesl vítězství. První desítku podnikatelsky nejúspěšnějších měst ovšem zdobí i další jména z okresu. Šestou příčku obsadil Pelhřimov, desáté místo patří Pacovu, a to v konkurenci 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí Prahy.

Humpolec exceloval hlavně díky nízké nezaměstnanosti, vysokému podílu podnikatelů, firem 
i velkých zaměstnavatelů 
a velmi dobrému hospodaření radnice. „Můj první pocit byl takový, že jsem byl velmi potěšen. Zvlášť v této době, kdy je radnice stále bombardována, že je něco špatně. V takové atmosféře mě úspěch o to víc těší," komentoval celorepublikový triumf Humpolce starosta města Jiří Kučera (ODS).

Radost mají i humpolečtí podnikatelé. „Blahopřeji všem poctivým kolegům podnikatelům, kteří na tom mají velké zásluhy," reagoval za Klub humpoleckých podnikatelů Milan Dočkal.

Dodal, že z dlouhodobě výborných výsledků města 
v tomto výzkumu mají podnikatelé radost, i když vnímají, že spolupráce mezi nimi a radnicí už není tak ukázková, jak bývala. „Mrzí nás například, že o vítězství jsme se dozvěděli až z médií. Dříve nás starosta ihned po vyhlášení informoval smskou. Trochu nás mrzí 
i to, že i když se místní podnikatelé velkou měrou podílejí na akcích, které se ve městě dělají, tak si hlavní zásluhy připisuje radnice," mínil Dočkal.

Nicméně podotkl, že spolupráce mezi podnikateli 
a radnicí v současné době stále funguje. S tím humpolecký starosta souhlasil. „Osobně si myslím, že kdykoliv kdokoliv za námi přišel s nějakým projektem, snažili jsme se mu vyjít maximálně vstříc. Vždy se snažíme najít řešení a pomoci, pokud se nám záměr líbí," přemítal Jiří Kučera.

Právě vzájemná spolupráce mezi podnikateli a radnicemi je jedním z hlavních faktorů, který podle ředitelky Okresní hospodářské komory Pelhřimov Jany Vránové stojí za úspěchem pelhřimovského okresu v anketě Město pro byznys. „Jde o unikátní příběh jednoho okresu, který jako jediný v republice získal tři místa v první desítce," zdůraznila Vránová.

Jak ředitelka vzápětí zmínila, vedle dobré součinnosti podnikatelů a měst je důležitým aspektem úspěchu především vysoký počet malých a středních podnikatelů v regionu. „Nyní pracujeme na analýze podnikatelského prostředí v okresu, z níž už teď vyplývá, že právě tito podnikatelé jsou hnacím motorem naší ekonomiky," řekla Vránová.

Doplnila, že tyto firmy jsou zárukou stability regionu, což souvisí také s mírou nezaměstnanosti, která je na Pelhřimovsku dlouhodobě nízká.