Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Budova senožatské školy bude na nejmodernější úrovni

Senožaty – Zřejmě největší investicí obce Senožaty minimálně za posledních dvacet let je akce nazvaná Základní škola Senožaty – opatření na úsporu energie.

14.5.2014
SDÍLEJ:

Základní škola v Senožatech se opravuje. Foto: archiv OÚ Senožaty

Pod tímto názvem se skrývá kompletní výměna oken, dále zateplení stěn dvanácticentimetrovým polystyrenem a zateplení stropů patnácticentimetrovou vrstvou vaty. Při té příležitosti se jednotlivé učebny také malovaly. Od příští topné sezony se ve škole navíc bude topit butanovými deriváty, které nahradí současné vytápění koksem.

„Nyní jsou asi z devadesáti procent vyměněny vstupní prvky. Jižní stěna budovy je už zateplena. V následujících dnech ještě natrvalo nainstalujeme znak obce na fasádu budovy školy u hlavního vchodu. Práce v kotelně zatím odkládáme, a to z toho důvodu, že noci jsou ještě chladné, a tak se stále přitápí," vysvětlil starosta Senožat Zdeněk Vaněk.

Museli se stěhovat

Ředitel Základní školy Senožaty Miroslav Šimek uvedl, že o tyto opravy usilovali delší dobu. „Je to možná už tři, čtyři roky zpátky. Okna tu totiž byla původní, tedy z padesátých let, kdy byla budova školy postavena," sdělil Šimek.

Ten dále řekl, že takto rozsáhlá rekonstrukce se samozřejmě nemohla obejít bez omezení. „Ano, vliv na provoz školy opravy měly, hlavně při výměně oken, kdy se žáci a učitelé častěji stěhovali do jiných učeben, ale muselo se to vydržet. Naštěstí se jednalo jen o týden, maximálně dva týdny," zmínil ředitel školy s tím, že by rád poděkoval žákům hlavně devátého ročníku, kteří se při opravách školy aktivně zapojili do vyklízení.

Podle informací od starosty Senožat vyšla celá akce na částku přesahující dvacet milionů korun. „Dotaci jsme získali ze Státního fondu životního prostředí ve výši devadesáti procent uznatelných nákladů. Deset procent půjde z našeho rozpočtu. Dotace tedy činí necelých 19 milionů, obecní příspěvek asi dva miliony korun," upřesnil Vaněk.

Miroslav Šimek ještě doplnil, že k letošnímu 1. červenci by stavba měla být kompletně předána.

Sociální zařízení

Budova Základní školy v Senožatech, v níž byl provoz zahájen ve školním roce 1956-1957, bude tak po stavební stránce na nejmodernější úrovni. Do budoucna by prý ale obec ještě chtěla modernizovat sprchy a sociální zařízení u tamní tělocvičny.

Aneta Slavíková

Autor: Redakce

14.5.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení