V Kalištích budou zpívat poprvé, inspirovat k poslání přihlášky do akce Česko zpívá koledy se do jisté míry nechali nedalekými Koberovicemi.

„Tak jsme si řekli, že to taky zkusíme," řekla kališťská organizátorka Jana Kutišová.
Rozsah zpívání před kostelem u slaměného betlému a stromečku sice označila za komorní, ale pár desítek sousedů přece jen čeká. „Domluvila jsem se s dětmi, které mám v pionýrském oddílu Jitřenka, těch přijde zhruba deset. A čekám, že by mohlo ještě přijít tak kolem třiceti lidí," odhadovala Kutišová.

Přestože přihlásila Kaliště na poslední chvíli, v přípravách tamní tahouni společného zpívání koled rozhodně nezaostávají. „Texty koled jsem si už stáhla z webu Česko zpívá koledy, zpívat budeme s doprovodem kytary," doplnila informace z příprav v Kalištích Jana Kutišová.

Jako první ohlásili zájem společně zpívat koledy organizátoři z Horní Cerekve. Jakmile odstartovala centrální registrace, začaly se objevovat oficiální přihlášky.

Díky té z Kališť se počet přihlášených měst a vesnic na Pelhřimovsku dostal na číslo deset.
Na Vysočině je tak 
z hlediska zájmu o zpívání Pelhřimovsko zastoupeno nej-početněji.

Česko zpívá koledy

Na společné zpívání koled se na Pelhřimovsku přihlásily: Pelhřimov, Horní Cerekev, Červená Řečice (začnou v 19 hodin), Koberovice, Útěchovičky, Rodinov, Jiřice, Polesí, Pavlov a Kaliště.