Podobný přístup k oblíbenému zimnímu sportu měl 
v úterý i Aleš Grešků z Kamenice nad Lipou. „Tenhle týden v úterý jsem s kamarádkou vyrazil bruslit na kamenický zámecák. Letos to bylo moje první bruslení a musím říct, že to bylo super odreagování. Rybník jsem akorát musel trochu prohrnout, ale to nebyl žádný problém," pronesl 
o svém bruslení po několika letech Aleš Grešků.
Dodal také, že i přesto, že se v minulých letech na rybnících bruslit nedalo, na zimní stadion nevyrazil. „Tam se dá jezdit jenom dokola, a to je nuda," postěžoval si Grešků.

Když si ale chtějí milovníci tohoto sportu zabruslit nebo si se svými přáteli zahrát hokej, musejí si k tomu přírodní ledovou plochu uzpůsobit sami.

To za město Kamenice nad Lipou potvrdil i jeho místostarosta Jaromír Pařík. „Lidé, kteří jsou zastánci tohoto sportu, mohou využívat kamenické rybníky, a to například Zámecký rybník nebo Kalich. Město ale žádné plochy pro bruslení nezajišťuje. Aktivní jedinci si tak musejí zamrzlou plochu upravit sami," řekl Pařík. Kameničtí mohli dříve bruslit i na tamním koupališti, to je teď ale vypuštěné. „Koupaliště bylo hodně zarostlé trávou, tak jsme ho museli vypustit a nechat ho přes zimu pořádně promrznout," vysvětlil příčinu Pařík.

Podobný problém teď během zimní sezony mají i v Jiřicích. „Jiřičtí vždycky bruslili na rybníku, který máme přímo na návsi. Ten ale teď bohužel nefunguje. Kvůli potřebné údržbě jsme ho museli vypustit. Momentálně už rybník napouštíme, ale jelikož nemá žádný přítok, tak se bude napouštět zhruba tři měsíce. Pro letošní zimu s ním tedy jako se zledovatělou plochou pro bruslení počítat nemůžeme," popsal aktuální situaci ohledně místního rybníku starosta obce Jiřice Miroslav Jirků.

Dodal také, že mimo ves jsou ještě tři rybníky, které by se daly využít k bruslení. „Jak jsem koukal, tak na těchto rybnících nikdo nebývá. Oni by si je totiž lidé museli prohrnout. Myslím si, že rodiče 
s dětmi jezdí raději na veřejné kluziště do Humpolce," podotkl Jirků.

Bruslit na zamrzlém rybníku už mohou také Pelhřimovští, a to konkrétně na rybníku Stráž. Aby se lidé, kteří se pohybují po zamrzlém rybníku, vyhnuli nějakému nebezpečí, měli by znát hned několik pravidel.

Při pohybu na ledu je nutné, aby lidé dbali zvýšené opatrnosti a rozhodně nevstupovali na příliš tenký led. „Bezpečný je led, jehož tloušťka dosahuje alespoň 20 až 25 centimetrů. Velký pozor si musíme dát v místech přítoku a odtoku vody. V těchto místech bývá led tenčí," upozornila na několik pravidel mluvčí vysočinských hasičů Petra Musilová.

Dodala také, že na zamrzlý rybník bychom měli chodit alespoň ve dvou. „V případě, že dojde k nějakému neštěstí, je důležité, aby postiženému někdo poskytl nebo přivolal pomoc. Na druhé straně však nedoporučujeme vydávat se na led ve větších skupinkách, neboť hrozí lokální přetížení ledu vedoucí k jeho prasknutí," ukončila Musilová.